Home Baza wiedzy Poznaj okno Koncept

Poznaj okno Koncept


Okno Koncept Oknoplast

opublikowane 11 kwi 2023

4 minuty

Wysoka jakość, optymalna ochrona przed startami ciepła, klasyczny wygląd i niska cena to cechy, które znaleźć można w serii okien Koncept. Chociaż system ten jest jednym z najdłużej pozostających w naszej ofercie, nadal cieszy się popularnością. Nic dziwnego – klasyka w nowej odsłonie do idealny wybór dla osób poszukujących solidnych, ale niedrogich okien. Co warto wiedzieć o modelu Koncept?


Tradycyjna estetyka

Okna Koncept to model, który pozostaje w naszej ofercie od wielu lat. Chociaż większość naszych produktów stanowią modele odznaczające się zdecydowanie wyższą termoizolacyjnością czy bardziej nowoczesnym designem, wiemy, że część z naszych klientów poszukuje modeli skromniejszych, a przez to tańszych. Dokładnie taki jest Koncept, który nazywamy „klasyką w nowej odsłonie”. Okna te są doskonałym przykładem na łączenie prostoty z elegancją, solidnością oraz optymalnymi właściwościami termoizolacyjnymi. Profile o delikatnie zaokrąglonych krawędziach doskonale pasują do domów o klasycznym stylu architektonicznym. To dobry wybór dla klientów, którym zależy na trwałości okien idącej w parze z niską ceną. Czy oznacza to, że okna Koncept nie sprawdzą się w nowoczesnych projektach? Zdecydowanie nie! Dzięki możliwości zastosowania modnych kolorów okleiny oraz nakładek aluminiowych model ten zyskuje bardziej minimalistyczne oblicze. Plusem tego modelu jest także estetyczne wykończenie, np. klamką dESIGN+ zaprojektowaną dla OKNOPLAST przez studio KISKA oraz – w przypadku okien z kolorową okleiną – niewidocznym zgrzewem na tzw. nitkę.

Wygoda użytkowania

Okna Koncept to model sprawdzony przez wielu naszych klientów, którzy zaufali mu w ciągu minionych lat. Jest również niezwykle wygodny w codziennym użytkowaniu – skrzydła okienne, nawet dużych rozmiarów, w systemie Koncept otwierają się i zamykają z dużą łatwością. Gdy są właściwie zamontowane i wyregulowane, nie ma potrzeby stosowania siły przy ich domykaniu. Chcąc podnieść poziom wygody korzystania z okien z profilami Koncept, można wybrać okno balkonowe Koncept z niskim progiem Winstep PVC lub Alu-PVC. Udogodnienie to docenią zwłaszcza osoby starsze, dla których trudne jest podnoszenie nogi przez wysoki, standardowy próg w oknach balkonowych budowanych na profilach okiennych. To również dobry wybór w przypadku osób o obniżonej sprawności ruchowej czy rodziców małych dzieci, które często nie patrzą pod nogi. Codzienne korzystanie z drzwi balkonowych zbudowanych na profilach Koncept można ułatwić sobie, zamawiając także uchwyt Win Click. Dzięki montażowi po zewnętrznej stronie okna pozwala na zamknięcie drzwi tarasowych/balkonowych z zewnątrz.


Optymalna termoizolacja

Podstawowe okno w ofercie OKNOPLAST odznacza się optymalnym współczynnikiem przenikania ciepła. Dla okna referencyjnego Uw kształtuje się na poziomie 0,92 W/(m2K). Jak uzyskano taki wynik w podstawowym modelu OKNOPLAST? Okno Koncept wykonane jest ze standardowych pięciokomorowych profili okiennych klasy A o grubości, czyli głębokości zabudowy wynoszącej 70 mm. Za parametry termoizolacyjne okna Koncept odpowiadają również takie elementy jak: ramka szybowa Warmatec, uszczelki PVC-P (w tym uszczelka podparapetowa zamontowana w miejscu jednego z najczęściej występujących mostków termicznych). Chcąc cieszyć się jeszcze cieplejszymi oknami Koncept od OKNOPLAST i jednocześnie niższymi rachunkami związanymi z koniecznością ogrzania pomieszczeń, warto zamówić „cieplejsze” pakiety szybowe. Zwiększą one walory izolacyjne okna i podniosą jednocześnie poziom ich bezpieczeństwa antywłamaniowego.

Okno na wymianę

Okna Koncept to model sprawdzony, niedrogi i zapewniający optymalną ochronę przed stratami ciepła. Jednocześnie jest najbardziej standardowym produktem w ofercie OKNOPLAST. Kiedy zatem spośród innych naszych systemów okiennych warto wybrać system Koncept? Polecany jest osobom szukającym trwałych okien w rozsądnej cenie, np. w przypadku modernizacji użytkowych, czyli przy wymianie stolarki okiennej w budynkach wielorodzinnych lub domach jednorodzinnych, w których izolacja termiczna okien nie jest kluczowa, ponieważ nie zostały one ocieplone lub zastosowano jedynie podstawową termomodernizację dachu, ścian czy fundamentów.

Bezpieczeństwo

Okna Koncept, ja wszystkie modele w ofercie OKNOPLAST, odznaczają się wysokim poziomem bezpieczeństwa zarówno użytkowania, jak i antywłamaniowym. Jako ochronę przed wtargnięciem nieproszonych gości zastosowano w nich zaczepy antywyważeniowe SafetyPlus. Dzięki mocowaniu ich bezpośrednio do stalowego zbrojenia znacznie utrudniają one intruzom dostanie się z zewnątrz do pomieszczeń budynku. Stolarkę Koncept można wyposażyć dodatkowo w okucia antywłamaniowe w klasie RC1 i RC2, a także w klamki z kluczykiem lub przyciskiem. To drugie rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które opiekują się małymi dziećmi. Okna Koncept posiadają także mechanizm blokowania uchyłu, w efekcie nie trzeba obawiać się ich samoczynnego gwałtownego zamknięcia np. w wyniku przeciągu czy wichury za oknem.

7 lat gwarancji

Podobnie jak inne systemy okienne w OKNOPLAST tak Koncept objęty jest siedmioletnią gwarancją producenta. Dlaczego okres ten jest aż o dwa lata dłuższy niż w przypadku innych wytwórców stolarki okiennej? Jesteśmy pewni jakości naszych okien i wiedzy oraz doświadczenia, które pomagają nam je stale udoskonalać. Co więcej, gwarancja na okna nie ma dodatkowych wymogów, np. związanych z koniecznością wykonywania odpłatnych przeglądów serwisowych. Wygodnie, prawda?

Chcesz wiedzieć więcej o oknach Koncept? Zobacz, jak się prezentują lub porozmawiaj o nich ze specjalistami z naszych salonów sprzedaży.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów