Home Baza wiedzy Poznaj okno Winergetic Standard

Poznaj okno Winergetic Standard


Okno Winergetic Standard Oknoplast

opublikowane 11 kwi 2023

3 minuty

W codziennym życiu ważny jest dla Ciebie komfort? Zapewnią Ci go okna Winergetic Standard OKNOPLAST, dzięki którym latem wnętrza domu oferują przyjemny chłód, a zimą kojące ciepło bez wysokich rachunków za ogrzewanie. Skutecznie wyciszają również pomieszczenia, zamieniając je w spokojną oazę, nawet jeśli budynek usytuowany jest w hałaśliwej okolicy. W modelu tym łączymy wysokie parametry izolacji cieplnej i akustycznej z ponadczasowym oraz klasycznym designem. Brzmi dobrze, prawda? 

Klasyczny design

Okna Winergetic Standard to model łączący najnowsze rozwiązania technologiczne dotyczące termoizolacyjności oraz ochrony przed hałasem z klasycznym wyglądem. Miłośników designu urzekają prostym profilem bez zaokrągleń, który doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi i minimalistycznymi, jak również z tradycyjnymi budynkami mieszkalnymi i ich wnętrzami. W oknach z tej serii z kolorową okleiną stosujemy tzw. zgrzew na nitkę w narożnikach ram i skrzydeł. W efekcie miejsce ich łączenia jest niemal niewidoczne. Okna Winergetic Standard wyposażone są w nowoczesną klamkę dESIGN+, dzięki której podkreślony zostaje ich minimalistyczny charakter. Walory estetyczne w tym modelu można zwiększyć, decydując się również na tzw. niewidoczne zawiasy Winkhaus ProLight Select, które dodatkowo podnoszą szczelność stolarki i ułatwiają jej czyszczenie. 

Chcesz kolor okien idealnie dopasować do wyglądu elewacji? W modelu tym dostępna jest opcja wykorzystania nakładek aluminiowych w szerokiej palecie kolorów RAL.

Doskonała termoizolacja

Przy wyborze okien stawiasz przede wszystkim na wysokie parametry termoizolacyjne idące w parze z korzystną ceną? Dobrym wyborem dla Ciebie będą okna Winergetic Standard – jedne z najcieplejszych okien w naszej ofercie. Lepszy komfort cieplny zapewnić mogą Ci wyłącznie najdroższe w naszej ofercie okna Winergetic Premium Passive przeznaczone do domów pasywnych. W modelu Standard zastosowaliśmy 7-komorowy profil ramy i 6-komorowy profil skrzydła o głębokości zabudowy 82 mm. W efekcie współczynnik przenikania ciepła wynosi w nich zaledwie Uw = 0,76 W/(m²K). Model ten nie tylko spełnia więc, ale zdecydowanie przewyższa wyśrubowane aktualne normy budowlane. Tak niski poziom Uw pozwala na zastosowanie okien Winergetic Standard w energooszczędnych budynkach mieszkalnych, a także zmniejszenie rachunków za ogrzewanie w okresie zimowym oraz klimatyzację latem.


Komfortowa cisza

W oknach Winergetic Standard wykorzystaliśmy nowoczesne pakiety szybowe wykonane z tafli szkła o grubości trzech milimetrów oraz dodatkową środkową uszczelkę w ramie. Zapewniają one więc nie tylko wyższy poziom ochrony przed stratami ciepła, ale także lepszą niż podstawowe modele ochronę przed hałasem z zewnątrz. Poziom izolacji akustycznej w modelu tym wynosi Rw = 36 dB dla okna referencyjnego*. Oznacza to, że nawet w hałaśliwej okolicy, np. przy drodze, w okolicy centrów handlowych, lotniska czy dworca kolejowego, przy zamkniętych oknach można uzyskać komfortową ciszę. Dzięki mikrowentylacji, a zwłaszcza opcjonalnie dostępnemu systemowi wentylacji obwodowej effieAIR, można cieszyć się świeżym dopływem powietrza z zewnątrz, bez konieczności pełnego otwierania okien. W hałaśliwej lokalizacji to zdecydowanie komfortowe rozwiązanie.

Wygoda użytkowania

Winergetic Standard to okna o ponadprzeciętnym poziomie wygody użytkowania. Ich otwieranie i zamykanie jest niezwykle intuicyjne oraz nie wymaga użycia siły, jak zdarza się czasem w oknach nieprawidłowo zamontowanych bądź niskiej jakości. Rozwiązaniami, dzięki którym korzystanie z okien na co dzień jest jeszcze łatwiejsze, to stopniowanie uchyłu FOUR Seasons, a także możliwość zastosowania pakietu sterowania zdalnego SMART OKNOPLAST. Do wyboru w drugim przypadku masz aż pięć pakietów sterowania: basic, medium, smart home, smart home premium i smart home voice.


Ważne bezpieczeństwo 

Zależy Ci na bezpieczeństwie Twojej rodziny? Postaw na okna, które – dzięki zastosowanym rozwiązaniom – stanowią trudną do sforsowania przeszkodę dla włamywaczy. W modelu Winergetic Standard zastosowaliśmy mocowane do stalowego wzmocnienia profilu zaczepy antywyważeniowe SafetyPlus. Model ten można także uzupełnić o opcjonalne okucia antywłamaniowe w klasie RC2 oraz klamki z kluczykiem lub przyciskiem. Rozwiązania te zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo domowników i mienia.

7 lat gwarancji

Kupując okna wysokiej jakości, takie jak Winergetic Standard, zyskujesz spokój. W OKNOPLAST oferujemy bowiem aż 7 lat gwarancji na wszystkie elementy stolarki – i to bez żadnych „haczyków”! Nie musisz wykonywać corocznych serwisów stolarki, jak zdarza się u innych producentów.

Chcesz wiedzieć więcej o oknach Winergetic Standard? Porozmawiaj z przedstawicielami jednego z licznych salonów partnerskich OKNOPLAST.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów