Wnętrza

Pozytywna energia w Twoim domu? Z pomocą zasad Feng Shui to możliwe!

Wnętrze pełne harmonii. Sprzyjające pozytywnej energii i poczuciu szczęścia. Brzmi nieco abstrakcyjne, jednak to nie żadna bajka, a rzeczywistość, w której króluje Feng Shui. Planowanie przestrzeni według jej zasad sięga czasów starożytnych, a sprawdza się po dziś dzień. Co zrobić, by wykreować dom idealny?

 

biała sofa

 

Najważniejsze założenia filozofii

Według Feng Shui dom jest odzwierciedleniem jego mieszkańców, dlatego każdy szczegół – nawet ten najdrobniejszy – ma znaczenie. Zagracona i zaniedbana przestrzeń ma wpływ na samopoczucie i energię. Decyduje o codzienności lokatorów, którzy niepostrzeżenie zamiast celebrować chwile, skupiają się na negatywach. Głównym założeniem jest więc porządek, harmonia, a także maksymalne oczyszczenie przestrzeni ze zbędnych elementów. Dzięki temu uzyskujemy wnętrze, w którym panuje równowaga i co ważne – wzrasta potencjał sukcesu wszystkich mieszkańców.

 

Zmiany niewielkie, a znaczące

Na dobry początek warto zadbać o drzwi wejściowe oraz przedpokój. Pierwszy element reprezentuje bogactwo, dlatego by móc cieszyć się dobrostanem, należy utrzymywać drzwi frontowe w nienagannym stanie. Następnie należy zatroszczyć się o to, co za nimi. Korytarz, przez wielu uznawany za najmniej ważne pomieszczenie, to miejsce, o które powinno się starannie zadbać. Przede wszystkim wspomniany wcześniej porządek – zamknięta szafa, w której znajdą się wszystkie płaszcze i buty, to dobry początek. Na tym jednak nie koniec. Dodatkowo piękne lustro, które powiększy przestrzeń. Świeże kwiaty w wazonie i natychmiast zmienia się energia.

 

okno w przedpokoju

Serce domu

Co nim jest? Oczywiście kuchnia z jadalnią. To pomieszczenie, które skupia na sobie uwagę wszystkich. Miejsce, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki, ale też smakujemy, testujemy oraz poznajemy. Chcąc cieszyć się pozytywną energią w jej wnętrzu, należy zapomnieć o intensywnym kolorach – czerń i czerwień to odcienie zakazane. Warto też pomyśleć o odpowiednim rozstawieniu sprzętów AGD. Według Feng Shui zlew i piekarnik nie powinny znajdować się naprzeciw siebie, ponieważ prowadzi to do konfliktów pomiędzy mieszkańcami. Istotny jest również stół, który musi być odpowiednio doświetlony. Naturalne promienie słońca to niezbędny element, który można przemycić za pomocą okien PIXEL. 22% więcej światła to szansa na uzyskanie harmonii i pięknych widoków!

 

Natura przede wszystkim

Feng Shui jako jeden z punktów wymienia bycie w zgodzie z naturą. Ta zasada przekłada się więc na wnętrza, w których większość rzeczy powinna pozostawać neutralna. Kolory – najlepiej jasne i delikatne. Dobrane w taki sposób, by nie zaburzać możliwości odpoczynku po całym dniu pracy. Do tego odpowiednio wyselekcjonowane meble, które nie przytłaczają wnętrza. Warto pamiętać o jednej z ważniejszych zasad starożytnej filozofii, która mówi o nieblokowaniu drzwi. Zarówno w sypialni, czy w salonie, należy ustawić meble w taki sposób, by ich główne elementy nie znajdowały się naprzeciw wyjścia. Jako wisienka na torcie proste detale, które potrafią zdziałać cuda. Świeże kwiaty, świecie, ciepłe oświetlenie i przytulne dodatki. Czasem to właśnie niezauważalne na pierwszy rzut oka drobiazgi, decydują o całości.

Feng Shui przeżywa swój wielki powrót. Nic dziwnego. Wszystko za sprawą korzyści, w których najważniejszymi są pozytywna energia i harmonia. W dzisiejszym, pędzącym świecie warto więc zadbać o przestrzeń domową, która poza spełnianiem swojej podstawowej roli, będzie również oazą spokoju. Gotowi na małe – wielkie zmiany?

 


Okno Prismatic

Okno Prismatic


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Pozytywna energia w Twoim domu? Z pomocą zasad Feng Shui to możliwe!

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry