Home Baza wiedzy Wybierz swój świat…

Wybierz swój świat…


Światy Oknoplast

Przestrzeń, Design, Światło czy Harmonia – na co postawisz projektując dom dla siebie? Tworząc przestrzeń marzeń warto zastanowić się w pierwszej kolejności nad ważną kwestią – czego w niej nie może zabraknąć? Co ma ją określać? Kolory farb, faktury, kształty i praktyczne rozwiązania, które wykorzystasz powinny wynikać właśnie z tej ogólnej idei.

Znalezienie całościowej filozofii projektu tylko z pozoru wydaje się trudne. Chodzi o określenie, czym będziemy się kierować, dokonując wyborów. Warto spróbować zamknąć oczy i wyobrazić sobie przestrzeń, w której poczujesz się dobrze. Tylko tyle i aż tyle – ma być ciepło, miło, przyjemnie. Jak wygląda ta przestrzeń? Czy jest w niej bogactwo kolorów i faktur? Może wypełniają ją nieoczywiste kształty? Są opływowe czy kanciaste? Przestrzeń jest wypełniona w całości przez przedmioty czy jest wręcz przeciwnie? W naszym produktowym portfolio znajdziesz rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb. Po to, aby Twoje wnętrze było zgodne z tym, co lubisz. Jeśli chcielibyśmy bowiem wskazać jeden element, wspólny dla wszystkich przestrzeni mieszkalnych, czy mogłoby to być cokolwiek innego niż okno?

Okno PROLUX. Stworzone dla światła.

Światło to życie i radość. To jedno z nielicznych stwierdzeń, co do których zgadzają się zarówno artyści, jak i naukowcy oraz, oczywiście, projektanci wnętrz. Jak wynika z badań, każdego dnia powinniśmy zażywać co najmniej 30-minutowej „kąpieli” słonecznej. Natężenie światła powinno wynosić minimum 500 luksów. W pomieszczeniach zazwyczaj obserwujemy intensywność światła na poziomie 200-300 luksów. Ale ilość światła wpadającego do mieszkania można zwiększyć, i to znacząco, bo aż o 22%.

To zasługa przemyślanej konstrukcji okien PROLUX. System PROLUX został zaprojektowany tak, aby w pełni wykorzystać możliwości przeszkleń. Wnętrza są maksymalnie doświetlone, dzięki czemu ich mieszkańcy są naładowani pozytywną energią. Warto nadmienić, że duże przeszklenia nie są kompromisem, konstrukcja okien PROLUX jest trwała i solidna. Okno jest wyposażone w dodatkową uszczelkę w skrzydle oraz listwę podparapetową z uszczelką co wpływa na jego wysoką szczelność. Do każdego okna można dobrać także ciepłą ramkę międzyszybową Warmatec, która minimalizuje ryzyko skraplania się pary wodnej w narożach szyby i podnosi jeszcze izolacyjność termiczną okna. PROLUX gwarantuje więc nie tylko widocznie więcej światła, ale i ciepła w domu.

Okno PIXEL. Stworzone dla designu.

Czy w designie okna można wymyślić coś nowego? Jeśli do tej pory nie miałaś, nie miałeś okazji przebywać we wnętrzach, w których zastosowano system PIXEL, z pewnością odpowiesz przecząco. Wystarczy jednak tylko szybkie, pobieżne spojrzenie, aby dostrzec, że ramy są wyraźnie smuklejsze, bardziej eleganckie, szlachetniejsze.

To konstrukcja ponadczasowa, surowa, po prostu piękna. Okno PIXEL sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczą się detale i minimalizm. Jego nieco industrialny wygląd uzupełniają elementy o niebywałej trwałości, takie jak wzmocnienia wielokrotnie gięte ze stali ocynkowej. PIXEL może i został stworzony dla designu, ale z pewnością nie brakuje mu też siły i hartu ducha.

Okno PRISMATIC. Stworzone dla harmonii.

Osiągniecie równowagi wewnętrznej jest sztuką. System PRISMATIC został stworzony dla osób, które pragną stworzyć we własnym domu spokojny azyl, zacisze, gdzie wszystkie pierwiastki będą współistnieć ze sobą w doskonałej harmonii.

Okno PRISMATIC łączy w sobie trwałość, technologię i ponadczasowy, smukły design. Zapewnia ciszę, spokój i równowagę, jednocześnie charakteryzując się wysokim stopniem energooszczędności oraz wrażliwością na kwestie ekologiczne. Do produkcji okien PRISMATIC zużywa się znacznie mniej mieszanki PVC (profil systemu został obniżony aż o 10 mm). Duże przeszklenia wpływają z kolei na właściwości termiczne okien, a co za tym idzie – do redukcji emisji CO2 do atmosfery. Warto zaznaczyć, że są to cechy, dzięki którym PRISMATIC idealnie wpisuje się w wymogi budownictwa energooszczędnego.

Drzwi tarasowe HST PREMIUM. Stworzone dla przestrzeni.

HST Premium duże drzwi tarasowe
Drzwi tarasowe HST PREMIUM

Jeśli Twoje podejście do świata charakteryzuje otwartość i miłość do przestrzeni musisz zwrócić uwagę na system HST PREMIUM. Piękna, stabilna konstrukcja, która pozwala podziwiać świat w pełni. Drzwi tarasowe same w sobie stanowią synonim nieskrępowanej wolności i wygody: sprawiają, że to, co wewnątrz, i to, co na zewnątrz staje się niemal jednością. Postanowiliśmy pójść o krok dalej i stworzyć system, który podziała na wyobraźnię najmocniej, jak to tylko możliwe. W tym rozwiązaniu konstrukcyjnym i wizualnym, wolność projektu i wytrzymałość formy została zinterpretowana na nowo.

Skrzydło drzwi tarasowych HST może mieć nawet do 3 m szerokości, a światło przejścia – nawet 2,9 m. Takie rozwiązanie umożliwia montaż przeszklenia o maksymalnej powierzchni aż do 12,8 m2. Trudno o lepszą definicję wolności wyboru. Mówiąc o HST PREMIUM należy wspomnieć o zastosowaniu wysoko specjalistycznych okuć, które są w stanie dźwignąć tę imponującą konstrukcję. Dzięki nim nawet bardzo ciężkie skrzydła będą swobodnie i bez oporu przesuwać się względem siebie lub względem nieotwieranych części konstrukcji. Mechanizm Soft Close pozwala natomiast domknąć drzwi praktycznie bez użycia siły.

Wybieraj w świecie produktów OKNOPLAST i twórz przestrzeń, o jakiej marzysz.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów