Home Baza wiedzy Proste pomysły na… świąteczne ozdoby DIY!

Proste pomysły na… świąteczne ozdoby DIY!


Świąteczne ozdoby zrób to sam

opublikowane 14 gru 2018

3 minuty

Do świąt Bożego Narodzenia coraz mniej czasu! Nadszedł zatem idealny moment, by wprowadzić nieco świątecznej atmosfery do naszych wnętrz. W sklepach mamy bogaty wybór przeróżnych dekoracji. Z łatwością możemy kupić rozmaite dodatki, jednak my… po raz kolejny chcemy zainspirować Was do kreatywności! Przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na bożonarodzeniowe „zrób to sam”!

Ręcznie robione ozdoby świąteczne

Rustykalna choinka z gałązek

Oczywiście żywa, zielona i pachnąca choinka to królowa Bożego Narodzenia i trudno wyobrazić sobie święta bez niej. Mamy jednak ciekawą alternatywę! To pomysł na choinkę, która… może być dodatkową ozdobą w mieszkaniu. Jej wykonanie jest naprawdę banalnie proste i nie wymaga specjalnych akcesoriów. Potrzebujecie kilku gałęzi o dowolnej grubości. Mogą to być cienkie patyczki lub nieco grubsze gałązki drzewa. Potrzebny będzie też sznurek. Przyda się jeszcze sekator lub w przypadku grubszych gałęzi piła ręczna, którą przytniecie gałązki do odpowiedniej długości. Patyczki musicie poprzycinać tak, aby po ułożeniu jeden pod drugim, tworzyły kształt trójkąta. Na samej górze powinien znajdować się najkrótszy patyczek, który stworzy wierzchołek choinki. Na samym dole najdłuższy, tworzący jej postawę. Przycięte patyczki musicie ze sobą związać sznurkiem i choinka gotowa!  

Choinka ekologiczna DIY

To oczywiście najprostsza wersja. Jak wygląda trudniejsza? Do choinki można przyczepić bombki lub plasterki ususzonych pomarańczy. Taka ozdoba może zostać powieszona na ścianie lub w oknie. Jeśli patyczki owiniecie światełkami choinkowymi, możecie mieć pewność, że okna będą wyglądać oryginalnie i bardzo świątecznie, a Wasz dom również z zewnątrz będzie się pięknie prezentować!  

Ekologiczna choinka DIY

Zimowe wzory na oknach

Ciekawym i niezwykle efektownym pomysłem na ozdobienie okien są różnego rodzaju naklejki z motywami świątecznymi. Możecie przykleić je bezpośrednio na szybie. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów, którymi możecie ozdobić okna. My mamy dla Was nieco inny pomysł :) Możecie samodzielnie namalować na szybach dowolne dekoracje. Pięknie wyglądają np. klasyczne płatki śniegu. Do wykonania rysunków na szkle będą Wam potrzebne markery kredowe. Jeśli macie nowe okna i martwicie się, że na szybach zostaną trwałe ślady, to śpieszymy z informacją, że nie ma o co. Takie markery są zmywalne i z łatwością pozbędziecie się ich podczas mycia okien.  

Pomysł na świąteczne ozdoby okien OKNOPLAST

Świąteczne stroiki na świeczki

Kolejną, bardzo prostą propozycją na bożonarodzeniowe DIY są świąteczne stroiki na świeczki. To dzięki nim stworzymy unikatową dekorację stołu. Do ich przygotowania potrzebujecie kilku gałązek choinkowych, świeczek, oraz gąbki florystycznej, do której przymocujecie wszystkie elementy. Przydadzą się jeszcze dodatkowe akcesoria dekoracyjne takie jak bombki, szyszki, wstążki, koraliki i sznurki. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wasza wyobraźnia. Stroik możecie ozdobić dowolnymi akcesoriami. Jak go przygotować? Na środku stroika umieszczacie jedną lub kilka świeczek, a dookoła niego, dokładnie do gąbki florystycznej, ciasno wbijacie gałązki choinkowe. Na koniec tu i ówdzie dodajecie bombkę lub szyszkę. Kilka minut i gotowe.  

Tradycyjny stroik świąteczny

Girlandy w wersji ekologicznej

Ściany, okna lub fronty szafek możecie ozdobić girlandami przygotowanymi z kawałków gałązek choinkowych, wstążek, suszonych plastrów owoców cytrusowych czy lasek cynamonu. Do stworzenia tego typu ozdoby świątecznej przyda się dłuższa wstążka, sznurek oraz małe drewniane klamerki. Wystarczy za pomocą klamerek przyczepić ozdoby do wstążki. Jeżeli macie trudności ze zdobyciem małych drewnianych klamerek, możecie po prostu przywiązać ozdobne dodatki za pomocą sznurka lub wstążki.  

Świąteczne girlandy Oknoplast

Pamiętajcie, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Wśród świątecznych ozdób DIY znajdziecie jeszcze wiele innych pomysłów. Niezależnie od tego co wybierzecie, mamy nadzieję, że zostaliście zainspirowani do działania! Wspólne tworzenie świątecznych dekoracji to idealny sposób nie tylko na piękne wnętrze, ale i na niezwykły czas pędzony razem. To jak – macie już plan na weekend?    

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów