Home Baza wiedzy Styl hygge – czym się charakteryzuje i dlaczego zdobywa popularność?

Styl hygge – czym się charakteryzuje i dlaczego zdobywa popularność?


opublikowane 30 sie 2017

2 minuty

Hygge po duńsku oznacza przytulność. Nie tylko dlatego styl ten zdobywa coraz większą popularność. Czym dokładnie się charakteryzuje i dlaczego warto się do niego przekonać?

styl hygge

Trochę o Duńczykach

Aby zrozumieć styl hygge, trzeba zacząć od zrozumienia… Duńczyków, którzy są autorami nie tylko stylu, ale całej filozofii o tej nazwie. To bez wątpienia naród, który ceni gustowne aranżacje, ale również przytulność i wygodę. Dom odgrywa bardzo ważną rolę w ich życiu, ma stwarzać poczucie bezpieczeństwa i być przestrzenią do relaksu. Warto dodać, że według licznych badań Dania to jeden z najlepszych krajów do życia.

salon w stylu hygge

Jak to zrobić?

Aby uczynić dom przytulnym i tym samym nieco „zahaczyć” o styl hygge, niekoniecznie trzeba zmieniać całe wnętrze. Wystarczy zadbać o detale. Poduszki na kanapie, wełniany koc, puchaty dywan to tylko kilka pomysłów na ocieplenie wnętrza. Styl hygge charakteryzuje się również wykorzystaniem starych, często już zużytych mebli – wystarczy je lekko podmalować lub obić, by tchnąć w nie nowe życie. Stare przedmioty, w odnowionym klimacie, nadają klimat mieszkaniu i bardzo ocieplają wnętrze. Nie można zapomnieć o oknach – mogą być te ze szprosami (dodają przytulnego charakteru wnętrzom) lub bardziej klasyczne – w kuchni ozdobione zazdrostkami, a w salonie uroczą firanką (a jeśli zasłoną to lekką i nie przytłaczającą).

Must have w stylu hygge

Kominek to kolejny „must have” stylu hygge. Duńczycy po prosto je kochają. Jednak co zrobić, gdy nie mamy możliwości jego zabudowy? Możemy wykorzystać świeczki. Równie klimatyczne, mniej wymagające, a dające imponujący efekt (nie tylko wieczorem!).

styl hygge

Skąd ta popularność?

Bez wątpienia styl hygge zdobywa coraz większą popularność również w polskich domach. Dlaczego? Być może brakuje nam tej przytulności, poczucia bezpieczeństwa i szczęścia. Spędzając wiele godzin w miejscach pracy pragniemy wrócić do mieszkania, w którym możemy faktycznie odetchnąć. Poza tym przez ostatnie lata w naszych wnętrzach królował surowy styl, który widocznie nie do końca odpowiadał naszym gustom. A Wam jak podoba się styl hygge? Wolicie przytulne miejsca, czy może te bardziej surowe? Chętnie poznamy Wasze opinie.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów