Wnętrza

Styl nowoczesny czy vintage? Nie musisz wybierać!

Z jednej strony jasne ściany, lśniące podłogi, meble na wysoki połysk, z drugiej sentyment do pięknej dębowej komody po babci, starej lampy czy wygodnego fotela.

Jeżeli nie wiesz na jaki styl się zdecydować urządzając swoje wnętrze, podpowiemy Ci jak sprytnie połączyć bardzo modne teraz style – nowoczesny i vintage.

 

Przeciwieństwa się przyciągają

styl vintage

To stwierdzenie świetnie sprawdza się w przypadku wnętrz. W nowoczesnych mieszkaniach dobrze będą wyglądały pojedyncze meble vintage. W jasnej kuchni na wysoki połysk całkiem nieźle mogą wyglądać stary drewniany stół oraz krzesła. Tutaj można zaszaleć i obić siedziska kolorowymi materiałami, co nie tylko ożywi nasze wnętrze, ale również nada mu charakteru. Odważnym, ale ciekawym posunięciem są krzesła „z różnych parafii”. Jeżeli posiadamy odmienne siedziska, ale np. pomalujemy je w takim samym kolorze lub obijemy podobną tkaniną, to mogą wyglądać bardzo oryginalnie przy jednym stole. W nowoczesnych salonie, dobrze będzie wyglądała stara komoda lub stara drewniana szafa z lat 60. Takie „meble z duszą” z pewnością ocieplą nasze wnętrze.

 

W stylu vintage bez przesady

styl vintage w pokoju

Styl vintage sam w sobie jest dosyć bogaty. O ile nie decydujemy się na urządzenie naszego wnętrza tylko i wyłącznie w tym klimacie, a jedynie chcemy wybrać kilka „starodawnych” elementów, to musimy zachować szczególną ostrożność. Najlepiej zatem pomalować mieszkanie w jasnych kolorach. Podłogi oraz meble również powinny mieć tego typu odcienie. Jeżeli w naszych wnętrzach będą dominowały: biel, szarość oraz beże, wtedy łatwiej i bezpieczniej będziemy mogli wkomponować elementy vintage. Musztardowy obrotowy fotel w salonie, w którym królują biel i szarość? Dlaczego nie!

 

Ściany i podłogi

styl vintage w kuchni

Jeżeli styl vintage jest nam jednak ciut bliższy niż styl nowoczesny, możemy pokusić się o wykorzystanie tej estetyki na ścianach i/lub podłogach. Modne ostatnio cegły, zwłaszcza te oryginalnie oczyszczone, nie tylko przenoszą nas w lata 60. ale też nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Pamiętajmy o byciu konsekwentnym. Decydując się na cegły w jednym pomieszczeniu, dobrze aby w kolejnych również do nich nawiązywać. Jeżeli mowa o podłogach, tutaj drewno w naturalnym kolorze odgrywa kluczową rolę. Świetnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami, bardzo je ociepla tworząc naprawdę domowy klimat. Ostatnio modne są również mozaikowe kafelki. Pięknie wyglądają nie tylko na podłodze w łazience, ale np. w przedpokoju.

vintage

Oba style rzeczywiście można ze sobą zgrabnie połączyć. Zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na nowoczesne wnętrze z wykorzystaniem elementów vintage. Takie elementy ocieplą nasze wnętrze, nadadzą mu indywidualny charakter oraz wypełnią historią i wspomnieniami. Zatem nie musisz już wybierać.

 

Oknoplast LAB

Zobacz również jak dopasować okna do aranżacji wnętrza >>

 

 


Wiosenna Wyprzedaż

Wiosenna Wyprzedaż


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Styl nowoczesny czy vintage? Nie musisz wybierać!

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry