Home Baza wiedzy Trendy wnętrzarskie na 2018 rok

Trendy wnętrzarskie na 2018 rok


trendy wnętrza 2018

opublikowane 05 sty 2018

2 minuty

Nowy Rok przynosi powiew świeżości. Zmiany następują nie tylko w kalendarzu, ale i w obowiązujących trendach. Zwrot następuje w niemal każdej dziedzinie – od mody, przez urodę, aż po wnętrza. To właśnie w tych ostatnich nowości jest jednak najwięcej. Co będzie królowało w 2018 roku? Sprawdziliśmy to dla Was!

nowoczesny fotel trendy 2018

Metal

Zawładnął wnętrzami na całym świecie. Obecny zarówno w pokoju dziennym, kuchni, jadalni, a nawet w łazience. Metal można znaleźć niemal w każdym pomieszczeniu i na każdym przedmiocie. Piękne kawowe stoliki, niezwykłe lampy, a także najdrobniejsze metalowe detale, które tworzą unikalny charakter wnętrza. Wśród nich królują krany, ramy do obrazów i klamki, dzięki którym osiągamy spójność w nawet najmniej zauważalnych szczegółach. Oferta Oknoplast bogata jest w tego rodzaju elementy, wśród których znajdziemy m.in.: klamki w ciemnozłotym odcieniu. Warto pamiętać, że to właśnie takie detale stanowią kwintesencję stylu!

Kolor

Nic tak nie działa na nasze zmysły jak soczyste kolory. W tym sezonie liczyć się będą aż cztery barwy. Każda z nich niezwykle wyrazista i charakterna. Ich umiejętne wykorzystanie pozwala zbudować wnętrze niebanalne. O jakich kolorach mowa? Ognista czerwień, spalona żółć, zieleń i ultra fiolet, który przez Pantone został wybrany kolorem roku 2018! To one będą dominować na salonach. Kto się odważy wprowadzić je do swojego domu?  

czerwona kanapa - wnętrza 2018

Beton

Wciąż obecny i na topie. Beton niegdyś zdominował wnętrza. Wraz z modą na lofty pojawiła się miłość do surowego materiału – zaczęto go eksploatować na wszystkie sposoby. Dalej pozostaje on w czołówce trendów, jednak w nieco zmienionej formie. Obecnie liczą się wyłącznie betonowe akcenty. Wkomponowane we wnętrzach drobiazgi mają podkreślać prostotę i surowość pomieszczeń. Ich rola, w porównaniu z poprzednim wykorzystywaniem betonu, znacząco zmalała. Mimo to ten surowiec był, jest i będzie jeszcze długo w ścisłej czołówce najbardziej rozchwytywanych trendów. W ofercie Oknoplast klienci znajdą okleinę do okien Grey Beton, która idealne sprawdzi się np. we wnętrzach w stylu skandynawskim czy industrialnym.

okno Pixel Oknoplast z betonową okleiną
Okno Pixel z okleiną beton

Kwiaty

Bynajmniej nie w wazonie. Kwiaty na obrazach, pościeli, czy obrusach – to właśnie tam będą obecne w 2018 roku. Wielkie botaniczne wzory zawojowały wnętrzarskie trendy. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Kwiatowe desenie pięknie komponują się w nawet najmniej oczywistych aranżacjach. Takie połączenie stylów to kombinacja niebanalna i ponadczasowa.

kwiaty 2018
kwiaty w 2018 roku
wnętrza trendy 2018
Desenie kwiatowe na ścianach

Światło

Nieoczywiste, stwarzające optyczną iluzję, wpływające na całokształt pomieszczenia. Takie światło, a właściwie lampy, to zupełna nowość. Zastosowanie takiego elementu we wnętrzu to nie tylko nadanie mu wyjątkowego charakteru. To podążanie za współczesną sztuką, której nieoczywistości przyciągają największą uwagę. Pomieszczenie z taką lampą na pewno nie pozostanie obojętne dla zmysłów!  

metalowa lampa

Jak co roku – trendów jest wiele. Na szczęście 2018 rok został opanowany przez niezwykłe propozycje, które mają szansę pozostać z nami na dłużej. To jak – znaleźliście coś dla siebie?  

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów