Home Baza wiedzy Trwała i bezpieczna – brama garażowa Dekedo

Trwała i bezpieczna – brama garażowa Dekedo


Trwała i bezpieczna - brama dekedo

opublikowane 30 gru 2020

4 minuty

Szukasz jakościowej bramy garażowej w dobrej cenie? Dekedo od OKNOPLAST to doskonały wybór. Model ten łączy w sobie wszystko, czego potrzebujesz – elegancki wygląd, komfort użytkowania, optymalne parametry termoizolacyjne i akustyczne oraz trwałość. Co jeszcze warto wiedzieć o Dekedo?

Segmentowa i automatyczna brama garażowa, która wyróżnia się dobrym stosunkiem ceny do jakości, wysoką funkcjonalnością, bezawaryjnością oraz wygodą obsługi? Oczywiście Dekedo z oferty OKNOPLAST. Dzięki dbałości o każdy detal, oferuje atrakcyjną stylistykę, a przez zastosowanie 45-milimiterowej warstwy ocieplenia odznacza się znakomitymi parametrami termoizolacyjnymi. To nie wszystkie jej zalety…


Więcej miejsca

Dekedo to segmentowa brama garażowa, której tzw. płaszcz zabudowany jest z połączonych ze sobą, wypełnionych pianką poliuretanową paneli o grubości 45 mm. Otwiera się pionowo, co oznacza, że podnoszona jest do góry i wsuwana segment po segmencie pod sufit garażu . Dzięki temu pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni przed garażem i w jego wnętrzu. W praktyce oznacza to, że na podjeździe, bezpośrednio przed bramą garażową można zaparkować samochód i jednocześnie otwierać i zamykać garaż bez obaw o uszkodzenie pojazdu.

Zaletą segmentowej konstrukcji bramy Dekedo jest również fakt, że w pozycji otwartej „chowa” się do wnętrza garażu, nie zmniejszając dzięki temu wysokości otworu. W efekcie możliwe jest bezpieczne parkowanie we wnętrzu pojazdów wysokich bądź z założonym bagażnikiem czy boksem dachowym. Dzięki montażowi za otworem przeznaczonym na bramę garażową, można wykorzystać całą szerokość światła wjazdu (od 2250 do 5500 mm), a także wykorzystać bramę Dekedo w renowacjach budynków czy nietypowych projektach architektonicznych, np. z otworem garażowym w kształcie łuku czy ściętymi rogami.


Bez strat ciepła

Dekedo to synonim trwałości i doskonałej ochrony przez utratą ciepła. Możliwe jest to dzięki dwuściennej konstrukcji z paneli o grubym, 45-milimetrowym rdzeniu z twardej pianki PUR. Segmenty wypełnione pianką poliuretanową wykazują dużą odporność na odkształcenia, uszkodzenia mechaniczne oraz – co niezwykle ważne – pozwalają oszczędzać energię cieplną. Dzięki zastosowaniu dodatkowych uszczelek np. między segmentami, podłogowej i bocznej, zminimalizowane zostały tzw. mostki termiczne. W efekcie parametr izolacyjności termicznej, czyli K, dla paneli bramy garażowe Dekedo wynosi 0,5 W/m²K.

Modele segmentowe, w tym OKNOPLAST Dekedo, wyróżniają się najlepszą izolacyjnością cieplną spośród wszystkich rodzajów bram garażowych. Dlaczego? Zawdzięczają to swojej konstrukcji, która umożliwia staranne docieplenie poszczególnych paneli ze stali i pianki PUR w płaszczu bramy. Energooszczędność modelu Dekedo jest także wynikiem zastosowania kilku dodatkowych uszczelek, np. w miejscu połączenia ościeżnicy ze ścianą i styku bramy z podłogą.


Bogata oferta wykończeń

Dekedo, dzięki szerokiej ofercie wykończeń strony zewnętrznej, można z łatwością dopasować do budynków o różnym stylu. Oferujemy w standardzie aż kilkanaście doskonałej jakości oklein drewnopodobnych oraz możliwość polakierowania bramy lakierem Satin lub w jednej z barw Super Color. Na zamówienie możesz wybrać jedną z 28 oklein specjalnych lub dowolny kolor lakieru z palety RAL.

Model ten sprawdzi się zarówno w domach tradycyjnych, jak również w nowoczesnych budynkach mieszkalnych. Z naszej oferty możesz wybrać bramę garażową dopasowaną do swoich oczekiwań nie tylko pod względem koloru, ale także struktury.

Woodgrain to delikatnie wypukłe wykończenie segmentów bramy imitujące usłojenie naturalnego drewna. Doskonale sprawdzi się w wersji lakierowanej. Glatt natomiast oznacza zupełnie gładką powierzchnię i wybierany może być w modelach zarówno lakierowanych, jak również okleinowanych.

Charakter bramy garażowej Dekedo różnić się będzie również ze względu na wybrany typ przetłoczeń. Oferujemy przetłoczenia wąskie imitujące wygląd rolety, szerokie dające wrażenie większej liczby segmentów oraz segmenty bez przetłoczeń. W budynkach tradycyjnych dobrze sprawdzi się Dekedo z kasetonami wytłoczonymi na powierzchni segmentu.

Chcesz doświetlić garaż? Zamów bramę Dekedo z dodatkowym aluminiowym pasem doświetlającym, oknami bądź świetlikami.

O pełną ofertę zapytaj w najbliższym salonie OKNOPLAST


Bezpieczna i komfortowa

Brama Dekedo to gwarancja bezpieczeństwa antywłamaniowego oraz użytkowania. W modelu tym zastosowana jest solidna, chroniąca przed włamaniem konstrukcja. Jako opcja dostępny jest też wersja z zestawem montażowym o klasie bezpieczeństwa RC2. Obejmuje on dodatkowe wzmocnienie zamka, dodatkowe rygle obrotowe oraz dodatkowe blachy wzmacniające i rolki dolne z dłuższym trzpieniem i zaczepami. W efekcie nieproszeni goście mają utrudniony dostęp do łańcucha i odryglowania napędu, a brama chroniona jest przed wyważeniem i podniesieniem. W modelach automatycznych można zastosować elektroniczne zabezpieczenie przed niepożądanym otwarciem.

Brama garażowa Dekedo, okna Prismatic OKNOPLAST

Chcesz mieć pewność, że brama nie będzie stanowić zagrożenia dla Ciebie, domowników czy zwierząt domowych? W modelu Dekedo możesz zastosować fotokomórki w świetle bramy, dzięki którym brama automatycznie zatrzyma się, gdy wykryje w swoim świetle przeszkodę. W standardzie tej bramy garażowej są również zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem palców i urazami, zabezpieczenie przed zmiażdżeniem dłoni na krawędziach czy opadnięciem w razie pęknięcia sprężyny. W automatycznych modelach sterowanych z napędem Somfy możesz dodatkowo zamówić baterię zasilania awaryjnego, która stanowi zabezpieczenie przed brakiem zasilania.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów