przechowywanie - SLIDE
Okna

Więcej przestrzeni? Sprawdź nasze pomysły!

Każdy z nas potrzebuje odrobinę własnej, niczym nie zaburzonej, przestrzeni. Niestety często trudno o swobodę w swoich „czterech ścianach” – mamy zbyt mało metrów kwadratowych, które za żadne skarby nie chcą się magicznie powiększyć. Co zrobić, aby wyczarować odrobinę więcej miejsca w domu, czy mieszkaniu? Sprawdź nasze porady!

Porządna segregacja

Zacznijmy od podstaw! Nic tak nie oczyszcza przestrzeni i naszych myśli, jak porządna segregacja przedmiotów, bibelotów wokół. W życiu gromadzimy ogromne ilości rzeczy, z których większość szybko staje się bezużyteczna, a my przechowujemy je ze względów sentymentalnych. Nie warto! Zrób porządny research i bez wyrzutów sumienia usuń przedmioty, które zabierają miejsce, ale nie są użyteczne. Jak to zrobić szybko i skutecznie? Podziel rzeczy na te, które Ci służą i z których stale korzystasz – ulubione książki, koce, filiżanki, czy świeczniki. Uporządkuj je i znajdź im stałe miejsca w domu. Dzięki temu zawsze będzie wiadomo, gdzie szukać danego przedmiotu, a wokół zapanuje ład i harmonia. Do drugiej puli włóż wszystkie rzeczy, które pokryła gruba warstwa kurzu, a Ty nawet nie pamiętasz że je masz! Bez sentymentu zapakuj je do worka na śmieci lub oddaj, jeśli mogłyby posłużyć komuś innemu. Do trzeciej puli posegreguj te przedmioty, który budzą w Tobie wyjątkowe emocje – pamiątki po / od bliskich, rodzinne fotografie, czy drobiazgi, które były towarzyszami w ważnych momentach życia. Zachowaj je w oddzielnych pudełkach, niech tworzą Twoją historię i będą miłym powrotem do przeszłości.

Porządna segregacja

Funkcjonalne przechowywanie

Czy Twoje przedmioty mają swoje stałe miejsce w domu, mieszkaniu? Nie? Czas to zmienić! Dobrze zorganizowana przestrzeń to nie tylko więcej miejsca, ale również spokojniejsze myśli. Funkcjonalne przechowywanie to prosta, tania i skuteczna metoda na zachowanie porządku w domu. Wystarczy zakupić lub wykonać samodzielnie pudełka do przechowywania. Wybór rozwiązań, kolorów, form i materiałów jest ogromna. Pojemniki możesz dopasować do wymiarów rzeczy, jakie będą w nich przechowywane, czy kolorów dominujących w Twoim wnętrzu. W ten sposób z łatwością uporządkujesz np. klocki LEGO, czy kolekcję płyt CD / DVD. Świetnym rozwiązaniem są również pionowe pojemniki w formie przypominające segregatory, w których można gromadzić i przechowywać dokumenty. W kuchni pojemniki obok swojej podstawowej funkcji, pięknie ozdobią wnętrze. Podobnie w łazience – można w nich przechowywać akcesoria do makijażu, czy pielęgnacji. Szybko i budżetowo uporządkujesz przestrzeń!

Funkcjonalne przechowywanie

Przesuwne drzwi tarasowe

Czy można zrobić więcej? Zdecydowanie tak! Jeśli porządek i przechowywanie nadal nie tworzy wymarzonej przestrzeni, warto zastanowić się na małym remontem. Wymiana tradycyjnych, skrzydłowych drzwi balonowych na nowoczesne rozwiązanie z pewnością rozwiąże problem. Modele, takie jaki SLIDE OKNOPLAST oparte są o mechanizm przesuwny, co oznacza że do ich otwarcia / zamknięcia zastosowano szyny, po których poruszane są skrzydła okna. Dzięki temu drzwi nie „zabierają” miejsca wewnątrz pomieszczenia lub na balkonie / tarasie. Ponieważ SLIDE został wyposażony w specjalistyczne okucia, skrzydła przesuwają się intuicyjnie i z lekkością. To świetne rozwiązanie dla dzieci, czy osób starszych – swobodnie można otwierać / zamykać drzwi, bez konieczności użycia dużej siły. Dodatkowo SLIDE może tworzyć piękne, przestrzenne konstrukcje szklane o wymiarach nawet 3,5 m na 2,5 m!

Meble typu „2 w 1”

Meble wielofunkcyjne mogą kojarzyć się z czasami PRL, ale warto przyjrzeć się nowoczesnym rozwiązaniom. Ich estetyka jest zdecydowanie bardziej przyjazna, a funkcjonalność – nieoceniona. Doskonałym pomysłem na uzyskanie większej przestrzeni będzie łózko z szufladami. Sprawdzi się w pokoju dziecka – ukryte pojemniki będą dzielnie przechowywać drobiazgi i skarby malucha. W sypialni dla rodziców takie szuflady to idealne miejsce na przechowywanie pościeli, dokumentów, czy innych drobiazgów, które nie są używane na co dzień. Kolejnym sprytnym rozwiązaniem jest łóżko z częścią edukacyjną: górna część służy do spania, na dole zyskujemy miejsce do pracy, czy zabawy. Takie rozwiązanie świetnie będzie pasowało w pokoju nastolatka. Jeśli nasza przestrzeń do odpoczynku i pracy to jeden i ten sam pokój, warto przemyśleć rozwiązanie w postaci składanego blatu roboczego / mobilnego biurka. Szybko składamy je po skończonej pracy, dzięki czemu mebel nie zajmuje przestrzeni, a my skutecznie zachowujemy work – life balance.

Meble typu „2 w 1”

Latem wykorzystaj… balkon lub taras!

Posiadasz balkon lub duży taras? Latem przenieś życie na zewnątrz! Balon, czy taras to świetna przestrzeń, o której często zapominamy. To duży błąd, bo praca i zabawa na tarasie to nie tylko przyjemność, ale również duży pożytek dla organizmu. Stały dostęp do świeżego powietrza, zieleń oraz słońce dodają energii i pozytywnego nastawienia, nawet w najtrudniejsze dni. Balkon może również zamienić się w letni salon, jadalnię, czy plac zabaw dla najmłodszych. Dla każdego będzie to rozwiązaniem przyjemne z pożytecznym!

Latem wykorzystaj… balkon lub taras!

Jak stworzyć letni salon na balkonie lub tarasie? Sprawdź nasze pomysły na ciekawe aranżacje tej przestrzeni!


Okna Winergetic

Okna Winergetic


Poznaj nasze okna

Więcej przestrzeni? Sprawdź nasze pomysły!
Do góry