Home Baza wiedzy Więcej przestrzeni? Sprawdź nasze pomysły!

Więcej przestrzeni? Sprawdź nasze pomysły!


przechowywanie - SLIDE

opublikowane 18 cze 2021

3 minuty

Każdy z nas potrzebuje odrobinę własnej, niczym nie zaburzonej, przestrzeni. Niestety często trudno o swobodę w swoich „czterech ścianach” – mamy zbyt mało metrów kwadratowych, które za żadne skarby nie chcą się magicznie powiększyć. Co zrobić, aby wyczarować odrobinę więcej miejsca w domu, czy mieszkaniu? Sprawdź nasze porady!

OKNOPLAST SLIDE


Porządna segregacja

Zacznijmy od podstaw! Nic tak nie oczyszcza przestrzeni i naszych myśli, jak porządna segregacja przedmiotów, bibelotów wokół. W życiu gromadzimy ogromne ilości rzeczy, z których większość szybko staje się bezużyteczna, a my przechowujemy je ze względów sentymentalnych. Nie warto! Zrób porządny research i bez wyrzutów sumienia usuń przedmioty, które zabierają miejsce, ale nie są użyteczne. Jak to zrobić szybko i skutecznie? Podziel rzeczy na te, które Ci służą i z których stale korzystasz – ulubione książki, koce, filiżanki, czy świeczniki. Uporządkuj je i znajdź im stałe miejsca w domu. Dzięki temu zawsze będzie wiadomo, gdzie szukać danego przedmiotu, a wokół zapanuje ład i harmonia. Do drugiej puli włóż wszystkie rzeczy, które pokryła gruba warstwa kurzu, a Ty nawet nie pamiętasz że je masz! Bez sentymentu zapakuj je do worka na śmieci lub oddaj, jeśli mogłyby posłużyć komuś innemu. Do trzeciej puli posegreguj te przedmioty, który budzą w Tobie wyjątkowe emocje – pamiątki po / od bliskich, rodzinne fotografie, czy drobiazgi, które były towarzyszami w ważnych momentach życia. Zachowaj je w oddzielnych pudełkach, niech tworzą Twoją historię i będą miłym powrotem do przeszłości.

Funkcjonalne przechowywanie

Czy Twoje przedmioty mają swoje stałe miejsce w domu, mieszkaniu? Nie? Czas to zmienić! Dobrze zorganizowana przestrzeń to nie tylko więcej miejsca, ale również spokojniejsze myśli. Funkcjonalne przechowywanie to prosta, tania i skuteczna metoda na zachowanie porządku w domu. Wystarczy zakupić lub wykonać samodzielnie pudełka do przechowywania. Wybór rozwiązań, kolorów, form i materiałów jest ogromna. Pojemniki możesz dopasować do wymiarów rzeczy, jakie będą w nich przechowywane, czy kolorów dominujących w Twoim wnętrzu. W ten sposób z łatwością uporządkujesz np. klocki LEGO, czy kolekcję płyt CD / DVD. Świetnym rozwiązaniem są również pionowe pojemniki w formie przypominające segregatory, w których można gromadzić i przechowywać dokumenty. W kuchni pojemniki obok swojej podstawowej funkcji, pięknie ozdobią wnętrze. Podobnie w łazience – można w nich przechowywać akcesoria do makijażu, czy pielęgnacji. Szybko i budżetowo uporządkujesz przestrzeń!

Przesuwne drzwi tarasowe

Czy można zrobić więcej? Zdecydowanie tak! Jeśli porządek i przechowywanie nadal nie tworzy wymarzonej przestrzeni, warto zastanowić się na małym remontem. Wymiana tradycyjnych, skrzydłowych drzwi balonowych na nowoczesne rozwiązanie z pewnością rozwiąże problem. Modele, takie jaki SLIDE OKNOPLAST oparte są o mechanizm przesuwny, co oznacza że do ich otwarcia / zamknięcia zastosowano szyny, po których poruszane są skrzydła okna. Dzięki temu drzwi nie „zabierają” miejsca wewnątrz pomieszczenia lub na balkonie / tarasie. Ponieważ SLIDE został wyposażony w specjalistyczne okucia, skrzydła przesuwają się intuicyjnie i z lekkością. To świetne rozwiązanie dla dzieci, czy osób starszych – swobodnie można otwierać / zamykać drzwi, bez konieczności użycia dużej siły. Dodatkowo SLIDE może tworzyć piękne, przestrzenne konstrukcje szklane o wymiarach nawet 3,5 m na 2,5 m!

OKNOPLAST SLIDE


Meble typu „2 w 1”

Meble wielofunkcyjne mogą kojarzyć się z czasami PRL, ale warto przyjrzeć się nowoczesnym rozwiązaniom. Ich estetyka jest zdecydowanie bardziej przyjazna, a funkcjonalność – nieoceniona. Doskonałym pomysłem na uzyskanie większej przestrzeni będzie łózko z szufladami. Sprawdzi się w pokoju dziecka – ukryte pojemniki będą dzielnie przechowywać drobiazgi i skarby malucha. W sypialni dla rodziców takie szuflady to idealne miejsce na przechowywanie pościeli, dokumentów, czy innych drobiazgów, które nie są używane na co dzień. Kolejnym sprytnym rozwiązaniem jest łóżko z częścią edukacyjną: górna część służy do spania, na dole zyskujemy miejsce do pracy, czy zabawy. Takie rozwiązanie świetnie będzie pasowało w pokoju nastolatka. Jeśli nasza przestrzeń do odpoczynku i pracy to jeden i ten sam pokój, warto przemyśleć rozwiązanie w postaci składanego blatu roboczego / mobilnego biurka. Szybko składamy je po skończonej pracy, dzięki czemu mebel nie zajmuje przestrzeni, a my skutecznie zachowujemy work – life balance.


Latem wykorzystaj… balkon lub taras!

Posiadasz balkon lub duży taras? Latem przenieś życie na zewnątrz! Balon, czy taras to świetna przestrzeń, o której często zapominamy. To duży błąd, bo praca i zabawa na tarasie to nie tylko przyjemność, ale również duży pożytek dla organizmu. Stały dostęp do świeżego powietrza, zieleń oraz słońce dodają energii i pozytywnego nastawienia, nawet w najtrudniejsze dni. Balkon może również zamienić się w letni salon, jadalnię, czy plac zabaw dla najmłodszych. Dla każdego będzie to rozwiązaniem przyjemne z pożytecznym!

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów