Home Baza wiedzy Budowa domu Wybieramy rolety zewnętrzne

artykuł poradnika "Budowa domu"

Wybieramy rolety zewnętrzne


opublikowane 31 sty 2024

3 minuty

Budujesz lub remontujesz dom i chcesz zamontować rolety zewnętrzne? Oferta jest tak szeroka, że nie wiesz, który model wybrać? Sprawdź nasz poradnik. Podpowiadamy w nim, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, wybierając rolety zewnętrzne. Z nami dowiesz się, czym różnią się rolety zewnętrzne natynkowe od podtynkowych, jakie są maksymalne rozmiary rolet zewnętrznych oraz jak sterować roletami zewnętrznymi.

SPIS TREŚCI

 1. Rolety zewnętrzne – na co zwrócić uwagę?
 2. Jakie są typy rolet zewnętrznych?
 3. Wygląd rolet zewnętrznych
 4. Jakie wymiary mogą mieć rolety zewnętrzne?
 5. Sterowanie roletami zewnętrznymi

Rolety zewnętrzne – na co zwrócić uwagę?

Planujesz zakup rolet zewnętrznych do domu, mieszkania, budynku użyteczności publicznej czy firmy? Na rynku znajdziesz rozmaite typy takich przesłon zewnętrznych. Różnią się one między sobą nie tylko wyglądem, ale też sposobem montażu, budową, parametrami termoizolacyjnymi, poziomem bezpieczeństwa antywłamaniowego czy sposobami sterowania. Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby wybrać model rolet zewnętrznych optymalnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Zobacz też:

Żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne?

Jakie są typy rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne stosuje się do zasłaniania nie tylko okien, ale też drzwi tarasowych czy drzwi balkonowych. Biorąc pod uwagę ich budowę i sposób montażu, można je podzielić na kategorie rolet zewnętrznych natynkowych (np. OKNOPLAST Terra) oraz rolet zewnętrznych podtynkowych standardowych i nakładanych. Rolety zewnętrzne natynkowe stosuje się najczęściej w remontowanych budynkach z rynku wtórnego, które mają już wykonaną termoizolację, np. jako rolety zewnętrzne na balkon w bloku. Jest to wybór także bardziej ekonomiczny, ponieważ montaż rolet natynkowych jest łatwiejszy i mniej czasochłonny. W ich przypadku kasetę, do której zwijany jest pancerz rolety zewnętrznej, a także prowadnice montowane są na gotowym tynku. Popularniejszym rozwiązaniem są współcześnie rolety zewnętrzne podtynkowe, które stosuje się jako rolety zewnętrzne na okna, ale też rolety zewnętrzne na taras. Kaseta i prowadnice rolety zewnętrznej podtynkowej standardowej (np. OKNOPLAST Luna) umieszczane są w warstwie izolacji ścian budynku nad wnęką okienną. W przypadku rolet zewnętrznych natynkowych nakładanych (np. OKNOPLAST Sol Evolution) kaseta montowana jest we wnęce okiennej, przez co izolacja może być cieńsza. Jest to rozwiązanie bardziej minimalistyczne i estetyczne, ponieważ widoczny jest wyłącznie rozwinięty pancerz.

Rolety zewnętrzne SOL EVOLUTION

Wygląd rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne występują nie tylko w wielu modelach, ale też wersjach kolorystycznych. W OKNOPLAST masz do wyboru aż dziewięć najmodniejszych kolorów, które pokrywają elementy konstrukcyjne oraz pancerze wykonane z trwałego aluminium. Znajdziesz wśród nich m.in. modną biel, cieszącą się popularnością antracytową, jasną czy srebrną szarość, a także ponadczasowe okleiny drewnopodobne o ciepłych i chłodnych oraz jasnych i ciemnych tonach. Dzięki temu bez problemu dopasujesz rolety zewnętrzne z naszej oferty do Twoich okien, drzwi tarasowych czy drzwi zewnętrznych. Jeśli jesteś na etapie zamawiania także stolarki okiennej, warto rozważyć zakup i zewnętrznych rolet okiennych, i okien czy drzwi tarasowych od jednego, sprawdzonego producenta. Taki wybór to gwarancja braku problemów podczas montażu i użytkowania.

Jakie wymiary mogą mieć rolety zewnętrzne?

Chcesz założyć rolety zewnętrzne nie tylko na okna, ale też drzwi tarasowe czy balkonowe? Przed zamówieniem konkretnego modelu warto sprawdzić, czy roleta zewnętrzna będzie mieć odpowiedni rozmiar. W OKNOPLAST oferujemy rolety zewnętrzne Luna, Terra oraz Sol Evolution. W dwóch pierwszych maksymalna wysokość rolety zewnętrznej wynosi 2,8 m, a maksymalna szerokość do 3,8 m. Rolety te mogą uzyskać maksymalną powierzchnię do 6,5 m2. W roletach zewnętrznych Sol Evolution maksymalna wysokość to 3,3 m, szerokość – 3,8 m, a powierzchnia to aż 8 m2. To idealne rozwiązanie do wielkoformatowych okien i drzwi tarasowych.

Rolety zewnętrzne LUNA

Sterowanie roletami zewnętrznymi

Jeszcze kilka lat temu popularnym rozwiązaniem były rolety zewnętrzne wyposażone w ręczny system sterowania. Duże zainteresowanie zawdzięczały one m.in. niższej cenie, a także niezależności od dostaw prądu. Współcześnie najczęstszym wyborem klientów są elektryczne rolety zewnętrzne. Mogą one być sterowane przewodowo (przełącznikiem klawiszowym) lub bezprzewodowo (pilotem). Istnieje też możliwość zintegrowania rolety zewnętrznej z jednym z pięciu pakietów SMART OKNOPLAST. Wtedy sterowanie staje się jeszcze łatwiejsze i dostępne z każdego miejsca – wystarczy dostęp do internetu i aplikacji na smartfonie.

Chcesz wiedzieć więcej o roletach zewnętrznych z naszej oferty? Sprawdź katalog tych produktów – rolety zewnętrzne OKNOPLAST.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i wydarzeniach OKNOPLAST.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów