Funkcjonalne i szczelne drzwi tarasowe PSK i PSK-Z

Proces tworzenia wymarzonego wnętrza można podzielić na wiele etapów. Wystrój powinien iść w parze z funkcjonalną stolarką okienną oraz odpowiednio dobranymi roletami, chroniącymi przed upałem. W natłoku trudnych decyzji wybór idealnych drzwi tarasowych może wydawać się detalem, jednak to właśnie ich konstrukcji warto poświęcić uwagę. Dlatego świetnym rozwiązaniem mogą okazać się drzwi tarasowe PSK i PSK-Z.

Zły dobór drzwi tarasowych niesie za sobą szereg nieoczywistych konsekwencji, począwszy od trudności z przesuwaniem masywnego skrzydła. Problematyczne bywa też otwieranie konstrukcji, szczególnie, gdy po uchyleniu zajmuje ona dużo miejsca. Równie istotna pozostaje szczelność modelu – nie tylko okna mają bowiem wpływ na utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Na rynku dostępnych jest wiele z pozoru podobnych do siebie produktów. Spośród nich warto zwrócić uwagę na drzwi tarasowe PSK i PSK-Z od Grupy OKNOPLAST.

 

PRZEMYŚLANA KONSTRUKCJA, ŁATWA OBSŁUGA

Oba modele – PSK oraz PSK-Z to konstrukcje uchylno-przesuwne, dzięki czemu można je otwierać, nie zabierając przestrzeni. W tym celu zastosowano w nich specjalny mechanizm okuć pozwalający na wysunięcie skrzydła w głąb pomieszczenia, a następnie przesunięcie go na bok – w sumie nawet na szerokość 1,6 m. Drzwi można ponadto uchylić, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza. Zajmują one więc zdecydowanie mniej miejsca niż w przypadku konstrukcji otwieranych na oścież, a ich obsługa nie wymaga użycia dużej siły. Okucie PSK pozwala na ręczne przesuwanie skrzydła, z kolei okucie PSK-Z wyposażone jest w specjalną klamkę ze sterowaniem, dodatkowo ułatwiającą uchylanie, otwieranie i zamykanie nawet bardzo ciężkich drzwi.

 

Drzwi przesuwne PSK występują w trzech podstawowych wariantach otwierania:

  1. 2-kwaterowe – gdzie skrzydło przesuwa się na lewą lub prawą kwaterę stałą.
  2. 3-kwaterowe – gdzie środkowe skrzydło ruchome przesuwa się na lewą lub prawą kwaterę stałą.
  3. 4-kwaterowe – gdzie dwa środkowe skrzydła przesuwają się odpowiednio na lewą i prawą kwaterę stałą.

 

WIĘCEJ DESIGNU, CIEPŁA I ŚWIATŁA

Drzwi PSK oraz PSK-Z charakteryzują bardzo korzystne parametry termoizolacji, co sprawia, że zapewniają skuteczną ochronę przed zimnem oraz przegrzaniem pomieszczenia. W zależności od preferencji oba modele można ponadto wykonać w różnych systemach okiennych OKNOPLAST. W przypadku drzwi PSK są to Pixel, Prolux, Koncept oraz Koncept z nakładkami aluminiowymi, natomiast model PSK-Z dostępny jest we wszystkich systemach okiennych firmy. Dobranie smukłych, designerskich profili, pozwalających na dostarczenie większej ilości światła do domu, czy zagwarantowanie jeszcze lepszej izolacji cieplnej nie będzie więc problemem.

 

FUNKCJONALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO NIE MUSZĄ BYĆ DROGIE

Dużym walorem drzwi PSK oraz PSK-Z jest również korzystny stosunek ceny do jakości. Drzwi te są świetną alternatywą pod kątem ceny dla popularnych rozwiązań HST. Co więcej, drzwi PSK-Z umożliwiają zamontowanie dwustronnej klamki z wkładką na klucz, dzięki czemu są one w stanie pełnić funkcję dodatkowych drzwi wejściowych, gwarantując jednocześnie skuteczną ochronę gospodarstwa domowego. Te drzwi tarasowe można także wyposażyć w rozwiązania antwłamaniowe, gwarantujące bezpieczeństwo naszej rodziny.

 

 


okno Koncept

Następny artykuł

 

OKNA WINERGETIC