Klasyka w nowym wydaniu

Koncept Evo to okno dla klientów, którzy cenią styl. Za pełną elegancji formą kryje się wysoka jakość użytkowa i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Koncept Evo to również skuteczna ochrona domu przez utratą ciepła oraz wysokie standardy bezpieczeństwa.

Okno Koncept Evo to rozwinięcie klasycznego już modelu KONCEPT. Stanowi ono dowód na to, że prostota może iść w parze z elegancją. Oszczędna forma, widoczna na pierwszy rzut oka precyzja wykonania, przemyślany minimalizm i wyjątkowo smukłe skrzydło – to czynniki odpowiedzialne za udany efekt końcowy. Jednak Koncept Evo ma do zaoferowania znacznie więcej niż atrakcyjny design. To model, który spełnia najwyższe standardy termoizolacji, trwałości i bezpieczeństwa.

 

CIEPŁY DOM Z KONCEPT EVO

W naszej strefie klimatycznej sezon grzewczy trwa od sześciu do ośmiu miesięcy. To naprawdę długo. W tych warunkach zabezpieczenie wnętrza przed utratą ciepła ma fundamentalne znaczenie – zarówno dla komfortu życia, jak i domowego budżetu. Dlatego okno Koncept Evo zostało zaprojektowane z myślą o skutecznej termoizolacji. Dzięki pięciokomorowemu profilowi klasy A o grubości ścianek dochodzącej do 3 mm model zapewnia skuteczną ochronę domu zarówno przed ucieczką ciepła, jak i przedostawaniem się zimnego powietrza z zewnątrz. Współczynnik przenikania ciepła (Uw) dla standardowej wersji modelu wynosi 0,79 W/(m²K). To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że maksymalna dopuszczalna wartość Uw na polskim rynku wynosi 1,8 W/m²K, a odczuwalne ograniczenie strat cieplnych zapewniają już modele o wartości Uw na poziomie 1,2 W/m²K. Warto przypomnieć, że okno tym skuteczniej chroni przed utratą ciepła, im niższy jest jego współczynnik Uw (dla porównania: Uw dla modelu KONCEPT wynosi 0,92 W/(m²K)). Co istotne, właściwości termoizolacyjne Koncept Evo można zwiększyć przez dodanie ramki Warmatec i zastosowanie uszczelki podparapetowej, która zapobiega powstawaniu tzw. mostków termicznych – miejsc w obudowie domu, przez które ucieka najwięcej ciepła.

 

TRWAŁOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Okno to integralny element wnętrza. Stanowi kluczowy komponent mieszkania lub domu, który ma nam służyć przez długie lata. Dlatego musi cechować się najwyższą trwałością. Model Koncept Evo powstał z połączenia wysokiej jakości materiałów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wzmocnienia ze stali ocynkowanej i bogato wyposażone okucie marki Winkhaus zapewnia oknu trwałość i ochronę przez uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo model został zabezpieczony przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, wilgotność i zmiany temperatur, dzięki zastosowaniu trwałych i elastycznych uszczelek o wysokiej odporności. Koncept Evo zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa przed niepożądanym dostępem. Skrzydła okna wyposażone są w zbrojenie o grubości do 1,75 mm, antywłamaniowe, hartowane szyby i zaczepy Safety Plus. Poziom bezpieczeństwa wersji standardowej modelu można zwiększyć przez doposażenie okna w okucia antywłamaniowe RC1 i RC2 oraz klamkę z kluczem lub przyciskiem.


okno Koncept

 

OKNA WINERGETIC