Home Dawka wiedzy Klasyka w nowym wydaniu

Dawka wiedzy

Klasyka w nowym wydaniu


opublikowane 30 paź 2019

2 minuty

Koncept Evo to okno dla klientów, którzy cenią styl. Za pełną elegancji formą kryje się wysoka jakość użytkowa i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Koncept Evo to również skuteczna ochrona domu przez utratą ciepła oraz wysokie standardy bezpieczeństwa.

Okno Koncept Evo to rozwinięcie klasycznego już modelu KONCEPT. Stanowi ono dowód na to, że prostota może iść w parze z elegancją. Oszczędna forma, widoczna na pierwszy rzut oka precyzja wykonania, przemyślany minimalizm i wyjątkowo smukłe skrzydło – to czynniki odpowiedzialne za udany efekt końcowy. Jednak Koncept Evo ma do zaoferowania znacznie więcej niż atrakcyjny design. To model, który spełnia najwyższe standardy termoizolacji, trwałości i bezpieczeństwa.

CIEPŁY DOM Z KONCEPT EVO

W naszej strefie klimatycznej sezon grzewczy trwa od sześciu do ośmiu miesięcy. To naprawdę długo. W tych warunkach zabezpieczenie wnętrza przed utratą ciepła ma fundamentalne znaczenie – zarówno dla komfortu życia, jak i domowego budżetu. Dlatego okno Koncept Evo zostało zaprojektowane z myślą o skutecznej termoizolacji. Dzięki pięciokomorowemu profilowi klasy A o grubości ścianek dochodzącej do 3 mm model zapewnia skuteczną ochronę domu zarówno przed ucieczką ciepła, jak i przedostawaniem się zimnego powietrza z zewnątrz. Współczynnik przenikania ciepła (Uw) dla standardowej wersji modelu wynosi 0,79 W/(m²K). To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że maksymalna dopuszczalna wartość Uw na polskim rynku wynosi 1,8 W/m²K, a odczuwalne ograniczenie strat cieplnych zapewniają już modele o wartości Uw na poziomie 1,2 W/m²K. Warto przypomnieć, że okno tym skuteczniej chroni przed utratą ciepła, im niższy jest jego współczynnik Uw (dla porównania: Uw dla modelu KONCEPT wynosi 0,92 W/(m²K)). Co istotne, właściwości termoizolacyjne Koncept Evo można zwiększyć przez dodanie ramki Warmatec i zastosowanie uszczelki podparapetowej, która zapobiega powstawaniu tzw. mostków termicznych – miejsc w obudowie domu, przez które ucieka najwięcej ciepła.

TRWAŁOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Okno to integralny element wnętrza. Stanowi kluczowy komponent mieszkania lub domu, który ma nam służyć przez długie lata. Dlatego musi cechować się najwyższą trwałością. Model Koncept Evo powstał z połączenia wysokiej jakości materiałów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wzmocnienia ze stali ocynkowanej i bogato wyposażone okucie marki Winkhaus zapewnia oknu trwałość i ochronę przez uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo model został zabezpieczony przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, wilgotność i zmiany temperatur, dzięki zastosowaniu trwałych i elastycznych uszczelek o wysokiej odporności. Koncept Evo zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa przed niepożądanym dostępem. Skrzydła okna wyposażone są w zbrojenie o grubości do 1,75 mm, antywłamaniowe, hartowane szyby i zaczepy Safety Plus. Poziom bezpieczeństwa wersji standardowej modelu można zwiększyć przez doposażenie okna w okucia antywłamaniowe RC1 i RC2 oraz klamkę z kluczem lub przyciskiem.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast
Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów