Home Dawka wiedzy PIXEL i PROLUX – dwa style, jedna technologia

Dawka wiedzy

PIXEL i PROLUX – dwa style, jedna technologia


opublikowane 18 sie 2016

3 minuty

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu, które odpowiednio dobrane podkreślą jego charakter i staną się wizytówką budynku. Jak zatem wybrać idealne okno, które spełni oczekiwania współczesnego klienta? Przedstawiamy dwa nasze najnowsze systemy okienne, które podbiły serca klientów na całym świecie! Czym się różnią, jakie mają podobieństwa? Odkrywamy tajemnice PIXELA i PROLUXA!

Więcej światła słonecznego w pomieszczeniu

Zarówno nasz tegoroczny system okienny PIXEL, a także o rok starszy PROLUX, to okna najnowszej generacji, które przestają być zwykłym materiałem budowlanym, a stają się elementem wystroju wnętrz. Są one odpowiedzią na współczesne trendy dużych przeszkleń w budownictwie.  PIXEL i PROLUX  to dwa style i jedno rozwiązanie technologiczne, dzięki którym w Twoim domu będzie do 22% więcej światła słonecznego.

Oba modele posiadają obniżony profil ramy i skrzydła oraz węższy niż standardowe okna, słupek ruchomy z klamką centralną. Okna wykonane są w klasie A o szerokości zabudowy 70 mm. Idea nowego rozwiązania polega na zminimalizowaniu bariery słonecznej, czyli uszczupleniu profilu okna oraz zwiększeniu tym samym powierzchni szyby, przy zastosowaniu tafli szybowych o maksymalnej przejrzystości. Dzięki takiej budowie okna do pomieszczenia wpada do 22% więcej światła słonecznego. To właśnie za pomocą odpowiedniej gry światła można optycznie powiększyć pomieszczenie i zlikwidować barierę między światem zewnętrznym a wewnętrznym.

Więcej estetyki

Oba okna posiadają także jedno z naszych innowacyjnych rozwiązań: niewidoczne zawiasy Winkhaus ProLight Select. Pozwala ono na łatwiejszą obsługę skrzydła oraz daje większe bezpieczeństwo przed niekontrolowanym jego zamknięciem. Unikatowe opatentowane rozwiązanie „SAFE LOCATION” odpowiada za prawidłową pozycję skrzydła w oknie. Dodatkowa wielostopniowa regulacja uchyłu sterowana klamką pozwala na jeszcze bardziej komfortowe użytkowanie okna. Także uszczelki przyszybowe umieszczone pod kątem 45° oraz specjalne zaślepki na odwodnienia podnoszą walory estetyczne okna. To wszystko sprawia, że okna harmonizują zarówno z minimalistycznymi, jak i klasycznymi wnętrzami.

Więcej bezpieczeństwa

PIXEL i PROLUX są także najbezpieczniejszymi oknami na rynku! Autorski, chroniony zgłoszeniem patentowym, system stalowych wzmocnień pozwala na projektowanie okien o dużych gabarytach. Dlatego nie musisz się obawiać, że duże okna będą łatwą przeszkodą do pokonania dla złodzieja. Co więcej w systemach PIXEL i PROLUX można zastosować okucia antywłamaniowe w klasie odporności RC1 i RC2, a klamka z zamkiem dESIGN+ zabezpiecza przed najpopularniejszymi sztuczkami włamywaczy, czyli przekręceniem klamki z pozycji uchylnej (tzw. „sztuczka na sznurek”), przesunięciem okucia za pomocą pręta lub śrubokręta, a także rozwierceniem śrub mocujących klamkę. Także szyba okien PIXEL i PROLUX w wersji ponadpodstawowej jest o wiele trudniejsza do pokonania! Okna te są wyposażone w specjalną folię pokrywającą hartowane i antywłamaniowe szyby, dzięki której w momencie uderzenia szkło jest „przytrzymywane” i pozostaje na swoim miejscu.

Okna PIXEL i PROLUX to dwa systemy okienne, które oparte są na tym samym, najbardziej nowoczesnym i autorskim rozwiązaniu technologicznym, wypracowanym w laboratoriach OKNOPLAST. Czym zatem różnią się one od siebie?

okno PIXEL wnętrze - Oknoplast

Więcej designu

Modele PIXEL i PROLUX różnią się przede wszystkim kształtem profili. Prolux jest dedykowany dla osób ceniących klasykę, a jego krawędzie są zaokrąglone. Natomiast PIXEL posiada nowoczesny kształt bez żadnych zaokrągleń. Doskonale kwadratowa linia nowego PIXELA nie jest zakłócona przez żaden zbędny element: także krawędzie i listwy przyszybowe są prostokątnie zarysowane. Jest to pierwszy tego typu produkt na europejskim rynku. Specjalnie dla okna Pixel została zaprojektowana także klamka o kwadratowym kształcie, który dodatkowo podkreśla prosty i elegancki profil okna.

Więcej komfortu

Chcesz czuć się komfortowo we własnym domu, który będzie oazą ciszy i spokoju? Proszę bardzo! Oba okna wyposażone są w szyby dźwiękochłonne, któr różnią się minimalnie współczynnikami Rw. PROLUX posiada współczynnik Rw=33 (-1,-6) DB, a PIXEL Rw=33 (-1,-4) DB. Polskie normy dopuszczają poziom hałasu w pomieszczeniach mieszkalnych w przedziale od 30 ÷ 40 [dB] w dzień i 25 ÷ 35 [dB] w nocy. Z oknami PIXEL i PROLUX, dźwięk słyszalny wewnątrz budynku będzie sprawiał wrażenie, że hałas jest zlokalizowany kilkukrotnie dalej niż w rzeczywistości.

Więcej ciepła w domu  

Także niewielka różnica występuje w termoizolacyjności. PIXEL może osiągnąć współczynnik przenikania ciepła Uw= 0,8, natomiast Prolux Uw= 0,9, co sprawia, że oba okna są energooszczędne. Maksymalna, dopuszczana wysokość współczynnika Uw to 1,3 W/( m²K), natomiast okna PIXEL i PROLUX posiadają o wiele niższy współczynnik Uw, co nie tylko spełnia, ale wręcz przekracza zaostrzone normy w zakresie izolacyjności cieplnej, gwarantując komfort przebywania w danym pomieszczeniu.

Zarówno PIXEL jak i PROLUX to okna z najwyższej półki w rozsądnej cenie. Okna te posiadają zaawansowane parametry techniczne, ale wykonane są w dwóch stylach. PIXEL to minimalistyczny design charakteryzujący się  prostymi, kanciastymi bez żadnych zaokrągleń profilami. Natomiast PROLUX to okno dodające wnętrzu subtelności i elegancji, dzięki lekko zaokrąglonym ramom.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast
Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów