Okna

5 powodów, dla których powinieneś zamontować duże okna

Już na etapie projektu domu przychodzi moment, w którym dokonujemy wyboru okien. Dotyczy to przede wszystkim ich wielkości. Zapraszamy Cię do lektury poniższego tekstu, w którym w kilku słowach uzasadnimy, dlaczego wybór większych okien to… zawsze dobry wybór.

Zamknij oczy i wyobraź sobie jak wygląda Twój wymarzony dom. Pomyśl o miejscu, gdzie będzie położony, o materiałach i kolorach, o wykończeniu i …. o wielkości okien. Tak, okna robią różnicę. Myśląc bowiem o domu tak naprawdę myślimy nie tylko o budynku ale i okolicznościach przyrody, w których jest osadzony. Okna są łącznikiem ze światem dookoła i sprawiają, że miejsce zamieszkania to nie zwykły budynek, ale prawdziwy dom.
Dlatego też wybór okien, którego dokonujemy już na etapie projektu, jest fundamentalny.
Dlaczego warto wybrać duże okna? Oto 5 powodów.

  1. Światło

To proste. Duże okna, zwłaszcza od nasłonecznionej strony domu, sprawią, że w Twoim domu zagości więcej naturalnego światła, w przypadku modelu PIXEL mówimy aż o 22%. To nie tylko pozwoli w mniejszym stopniu korzystać z włączników lamp i żarówek, ale szczególnie jesienią i zimą pozwoli zachować dobre samopoczucie.

Drzwi tarasowe

  1. Estetyka

To clou całego tematu. Dom z dużymi oknami stwarza wrażenie bardziej przestrzennego, otwartego na przyrodę. Daje poczucie jedności z ogrodem okalającym dom i otwiera umysł. Od czasów Sartre’a i Heideggera Egzystencjaliści powtarzają że byt wyprzedza świadomość. To świetnie obrazuje nasz problem. Duże okna to otwarty dom, a otwarty dom to otwarty umysł. Słowa klucze: gościnność, kreatywność, wolność. Już wiesz, o co chodzi.

Drzwi tarasowe HST - Oknoplast

Drzwi tarasowe HST – Oknoplast

  1. Powietrze

Dom z dużymi oknami łatwo jest przewietrzyć, a latem właściwie cały czas okna i drzwi tarasowe mogą być otwarte. To forma zaproszenia przyrody i ogrodu do wnętrza domu. Życie odrobinę bliżej natury. Kto z nas za tym nie tęskni?

Drzwi tarasowe - wyjście na taras

  1. Energooszczędność

Argument, który najczęściej podnoszony jest przez przeciwników idei domu z dużymi oknami (bo gorsza izolacyjność, bo mostki termiczne), śmiało może posłużyć nam na potwierdzenie naszej tezy. Okna zamontowane od południowej bądź południowo-zachodniej strony nie tylko nasłonecznią dom, ale także w cieplejszych miesiącach dogrzeją naturalną energią słoneczną (warto raczej pomyśleć o ich zaciemnieniu w najgorętsze miesiące).

Duże okna Oknoplast

  1. Czystość

Okien nie trzeba odświeżać, odmalowywać itp. Wystarczy je umyć. Jeśli znasz skuteczne metody jak sprawnie i dobrze umyć okna (a jeśli śledzisz nasz blog to pewnie już o tym czytałeś/czytałaś – https://oknoplast.com.pl/blog/domowe-sposoby-na-czyszczenie-okien/) dzięki dużym oknom zachowasz czystość i wrażenie schludności. Słabe? Zapytaj tych, w domu których buszują z kredkami i farbami małe pociechy 😉

Jest wiele argumentów, które można by jeszcze przytoczyć.

Jeśli masz pytania, albo chcesz się dowiedzieć więcej, zapraszamy do salonów Oknoplast. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i zaprezentują bogatą ofertę Oknoplast z zakresu dużych okien. Zapraszamy!


Wiosenna Wyprzedaż

Wiosenna Wyprzedaż


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry