Home Baza wiedzy Technologicznie zaawansowane – napędy do bram garażowych OKNOPLAST

Technologicznie zaawansowane – napędy do bram garażowych OKNOPLAST


opublikowane 25 sty 2021

4 minuty

Modele bram garażowych Belado i Dekedo od OKNOPLAST odznaczają się nie tylko wysokimi parametrami izolacji termicznej i ciekawym designem, ale także funkcjonalnością, która wynika z zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych. Dostępne są z wielofunkcyjnymi napędami elektrycznymi, które można zintegrować z pakietem OKNOPLAST SMART CONTROL pozwalającym na sterowanie bramą smartfonem.

Bramy garażowe OKNOPLAST należą do najbardziej technologicznie rozwiniętych modeli na rynku. Stosowane są w nich między innymi najwyższej jakości napędy elektryczne. Dzięki możliwości skonfigurowania z naszym innowacyjnym systemem OKNOPLAST SMART CONTROL, obsługa bramy jest jeszcze łatwiejsza.

Dom w zasięgu telefonu – OKNOPLAST SMART CONTROL

Czym jest OKNOPLAST SMART CONTROL? Mówiąc najprościej, to system, który integruje i pozwala zdalnie sterować różnymi elementami z asortymentu OKNOPLAST zastosowanymi w budynku, np. okna, rolety zewnętrzne, drzwi wejściowe czy bramę garażową. Można dołączyć do niego również – wedle potrzeb użytkownika i po zainstalowaniu odpowiednich kontrolerów – inne elementy, np. oświetlenie, ogrzewanie, videodomofon, bramę wjazdową, monitoring czy alarm.

OKNOPLAST SMART CONTROL pozwala na sterowanie zdalne, np. otwieranie i zamykanie okien, drzwi czy bramy garażowej, regulację temperatury czy uruchamianie alarmu, z poziomu urządzenia mobilnego (np. smartfonu) czy nawet głosowe. W przypadku bram garażowych OKNOPLAST Belado i Dekedo do systemu podłączany jest napęd, co pozwala na kontrolowanie otwarcia i zamykania bramy bez obecności w garażu.


Wygodne i nowoczesne – napędy do bram OKNOPLAST

W bramach garażowych OKNOPLAST Dekedeo i Belado zastosować można różnego typu napędy elektryczne. Czym różnią się między sobą?

Napęd N-OKN 600

Stosowany do bram o powierzchni do 10 m2. Odznacza się prędkością otwierania i zamykania na poziomie 15 cm/s, a także siłą ciągu 600 N. Posiada dwuczęściową szynę z łańcuchem lub paskiem. Dzięki funkcji łagodnego startu i zatrzymania, zwiększona została żywotność napędu. Wygodę stosowania model N-OKN 600 zawdzięcza również zintegrowanemu oświetleniu LED oraz funkcji wentylacji garażu. Napęd ten zamyka się automatycznie po ustalonym czasie, co zwiększa poziom bezpieczeństwa antywłamaniowego. N-OKN 600 można zintegrować z systemem OKNOPLAST SMART CONTROL, który pozwala na zdalne sterowanie bramą za pomocą smartfona i innych urządzeń mobilnych.

Napęd N-OKN 800

Stosowany do bram o powierzchni do 14 m2. Cechuje się prędkością otwierania i zamykania od 17 do 24 cm/s oraz siłą ciągu aż 800 N. Składa się z szyny dwuczęściowej z łańcuchem lub paskiem, które mogą zostać wstępnie zmontowane przed dostarczeniem do klienta. W komplecie znajdują się dwa piloty. Napęd ten posiada funkcję łagodnego startu i zatrzymania zwiększającego żywotność silnika, a także zintegrowane oświetlenie LED 1,6 W i funkcję wentylacji garażu. Możliwe jest ustawienie automatycznego zamykania płaszcza bramy. Model N-OKN 800 można zintegrować z systemem OKNOPLAST SMART CONTROL służącym do sterowania m.in. bramą garażową przez urządzenia mobilne. Posiada aż 5 lat gwarancji.


NovoPort

Napęd zintegrowany stosowany do bram o powierzchni do 15 m2, który oferuje optymalną pracę w modelach bram do 3 metrów szerokości. Jako napęd boczny montowany jest z boku otworu na bramę garażową i nie wymaga miejsca w nadprożu. Sterowany jest dwoma pilotami. Oferuje prędkość otwierania i zamykania na poziomie do 17 cm/s oraz siłę pociągową 800 N. Podobnie jak wcześniej opisane modele posiada funkcje: wentylacji garażu, łagodnego startu i zatrzymania, oświetlenia LED oraz automatycznego zamykania. Dodatkowo odznacza się funkcją detekcji przeszkód. Napęd NovoPort stosowany z bramami OKNOPLAST posiada aż 5 lat gwarancji.

Somfy Dexxo 800

Napęd Somfy Dexxo 800 stosowany jest w bramach garażowych o powierzchni do 10 m2. Cechuje się maksymalną prędkość otwierania i zamykania 18 cm/s oraz siłą pociągową 800 N. Posiada aż 15 parametrów do regulacji. Fabrycznie są one wstępnie zaprogramowane, jednak można je intuicyjnie samodzielnie zmieniać, korzystając z wygodnego ekranu LCD. Model ten odznacza się zintegrowanym oświetleniem, zamkiem przeciwwłamaniowym praz możliwością zamontowania awaryjnego zasilania akumulatorowego na wypadek braku zasilania z sieci. Można zintegrować go z systemem OKNOPLAST SMART CONTROL z centralą Tahoma, co pozwoli na sterowanie napędem za pomocą smartfonu. Model ten posiada aż 5 lat gwarancji i powinien bezawaryjnie działać nawet do 90 000 cykli otwierania i zamykania.

Somfy Dexxo Smart

Napęd stosowany w przypadku bram o powierzchni do 10 m2. Charakteryzuje się maksymalnym poborem mocy 600 W, a także przygotowaniem do pracy w mniej niż 90 sekund po uruchomieniu czy programowaniu. Posiada oświetlenie zintegrowane z napędem oraz rozszerzone możliwości oświetleniowe. Jego zaletami są także: możliwość pełnej kontroli parametrów ruchu skrzydła bramy, regulowania prędkości, ustalania stref zwolnienia i łagodnego zatrzymania oraz regulacji czułości detekcji przeszkód. Plusem Somfy Dexo Smart jest także łatwe programowanie i diagnostyka (np. przez Serve-e-Go oferujące zdalną konserwację i narzędzia diagnostyczne). Sterowany jest przez panel boczny, pilot lub zdalnie z użyciem urządzeń mobilnych przez system OKNOPLAST SMART CONTROL z centralą Tahoma. Posiada 5 lat gwarancji.

Somfy Dexxo 1000

Napęd o dużej mocy – jego siła pociągowa to aż 1000 N, a maksymalna prędkość otwierania i zamykania to 18 cm/s. Stosowany w bramach o powierzchni do 15 m2. Posiada oświetlenie zintegrowane z napędem. Z pomocą ekranu LCD można samodzielnie w łatwy sposób ustawić 15 parametrów (wstępnie są one fabrycznie zaprogramowane), dostosowując instalację do wymagań użytkownika. Napęd ten gotowy jest do pracy po mniej niż 90 sekundach od włączenia do zasilania czy zmiany programowania. Można w nim zamontować również zasilanie awaryjne w postaci akumulatora, które przydatne jest w przypadku braku zasilania z sieci. Model ten posiada aż 5 lat gwarancji i powinien bezawaryjnie pracować nawet do 90 000 cykli otwierania i zamykania.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów