Zostań w domu - pomysły na kwarantannę
Porady

Zostań w domu i skorzystaj z wiosny – pomysły na kwarantannę

Epidemia koronwairusa w Europie przybiera na sile, co wiąże się z kolejnymi obostrzeniami dotyczącymi naszego codziennego życia. Co najmniej do połowy kwietnia mamy izolować się od ludzi we własnych czterech ścianach. Zastanawiasz się, jak wykorzystać ten czas przymusowej kwarantanny? Zobacz nasze propozycje, zainspiruj się i #zostańWdomu.

Izolacja w domu, brak bezpośrednich kontaktów towarzyskich czy zawodowych w czasie izolacji z powodu epidemii koronawirusa mogą rodzić lęk i negatywnie wpływać na samopoczucie. Psychologowie jednym głosem mówią więc, aby okres kwarantanny potraktować nie jako zło konieczne, ale szansę od losu. O ile nasza kondycja zdrowotna na to pozwala, możemy czas odosobnienia wykorzystać na wzmocnienie więzi z mieszkającymi z nami członkami rodziny, ale także na zyskanie nowych umiejętności, wirtualne podróże czy zaplanowanie remontu. Nie wiesz, co robić? Podpowiadamy!    

Co robić w domu z dziećmi Oknoplast


Naucz się czegoś nowego

Czas, którego wiele osób ma obecnie w nadmiarze, warto wykorzystać na naukę nowych umiejętności lub pielęgnowanie dawnych pasji. W czasie epidemii szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się domowe pieczenie chleba. Nic dziwnego – czynność ta nie tylko pozwala się zrelaksować, ale także daje wymierne efekty pod postacią świeżego bochenka chleba czy bułek. Z pewnością wiele prostych przepisów najdziesz na YouTube czy na Facebooku.

Upiecz domowy chleb Oknoplast


W czasie epidemii możesz też szlifować umiejętności językowe lub rozpocząć naukę języka obcego np. z Goethe Institut Warschau czy calapolskaznaangielski.pl. Kupiony dawno temu zestaw majsterkowicza czekał na lepsze czasy? Teraz przyszła pora, aby odkryć w sobie kreatywność i stworzyć coś własnymi rękami. Sprawdź na YouTube filmy Pasjonatów w Dechę i Zabawy w budowie. Jeżeli masz maszynę do szycia i chęci, możesz rozpocząć lekcje on-line w grupie facebookowej Szycie Online lub na stronie strefakrojuiszycia.pl.„Idź” do kina, teatru lub muzeum

Zgodnie z popularnym obecnie hasłem „Zostań w domu – nie wychodź z teatru (kina czy muzeum)” wiele placówek kulturalnych i artystów oferuje nam możliwość w uczestniczenia w oferowanych przez nich wydarzeniach on-line. Jacy polscy muzycy zagrali kameralne koncerty wirtualne? W sieci znaleźć można najświeższe streamy występów m.in. rapera Tede, Baranovskiego czy Ewy Farny. Wirtualnie dostępne są także koncerty m.in. Filharmonii Szczecin i NOSPR czy światowej sławy Filharmonii Berlińskiej. Operę zobaczyć można m.in. w Metropolitan Opera czy Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

Uwielbiasz teatr? W czasie epidemii z pewnością znajdziesz w sieci wiele wartościowych spektakli. Ciekawy wybór występów polskich aktorów znajdziesz w serwisie ninateka.pl lub na profilach facebookowych poszczególnych teatrów (np. Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie). Jakie muzea można zwiedzić wirtualnie? Wybór jest tak duży, że łatwiej byłoby wskazać te, które nie oferują odwiedzin on-line. Gratką z pewnością jest możliwość zobaczenia z domu wystaw paryskiego Musée d’Orsay, londyńskiego British Museum czy amsterdamskiego Muzeum Van Gogha.Zaplanuj remont

Wiosna to najlepszy czas na działanie w przypadku aranżacji wnętrz, poważniejszych remontów czy budowy domu. Czy siedząc w domu w związku z epidemią koronawirusa, można zaplanować zmiany, kupić potrzebne materiały i zorganizować ekipę budowalną? Doświadczenia ostatnich tygodni pokazują, że jak najbardziej jest to możliwe. Chociaż sklepy budowlane i salony z oknami, drzwiami czy podłogami w większości nie działają w normalnym trybie, prowadzą jednak sprzedaż internetową z bezpieczną dostawą do domu. Potrzebujesz pomocy architekta czy projektanta wnętrz? W sieci znajdziesz osoby oferujące tego typu usługi zdalnie np. przez komunikatory czy e-mail.

Remont w mieszkaniu


Czy musisz przekładać planowaną wymianę okien lub ich montaż w nowym budynku? W OKNOPLAST nie jest to konieczne, ponieważ wprowadziliśmy specjalne procedury bezpieczeństwa zarówno podczas pomiaru, jak i montażu okien.


Rusz się

Wielokrotnie dowodzono, że aktywność fizyczna zmniejsza poziom stresu i poprawia nastrój. Dlaczego? Ruch wpływa pozytywnie na produkcję endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia, rozluźnia również mięśnie, przyspiesza pracę serca i dotlenia mózg. W czasie kwarantanny, gdy spędzamy czas w domu, łatwo zapomnieć o codziennej porcji ruchu. Z pomocą przychodzą nam trenerzy i instruktorzy przeróżnych dziedzin sportu publikujący w Internecie filmy z gotowymi treningami. Twoim marzeniem były zajęcia jogi? Obecnie w sieci znajdziesz nie tylko nagrania instruktażowe, ale też zajęcia on-line – często zupełnie za darmo! Zobacz, co oferują np. YogaLaboratorium, Akademia Jogi czy Portal Yogi.

Zajęcia taneczne, zarówno darmowe wydarzenia, jak i odpłatne kursy, znajdziesz na profilu facebookowym Freedom Bydgoszcz czy na koncie YouTube DanceBook. Ćwiczenia fitness o różnym poziomie zaawansowania oferują m.in. Marta Hennig z Codziennie Fit czy Michał Wrzosek na swojej stronie internetowej. Wolisz aktywnie spędzić czas podczas codziennych aktywności? Połącz przyjemne z pożytecznym. Możesz zająć się sprzątaniem zakamarków w domu, na które zawsze brakuje Ci czasu, pielęgnacją roślin domowych, ale też na balkonie czy w ogródku.
Poznaj nasze okna

Skomentuj

Zostań w domu i skorzystaj z wiosny – pomysły na kwarantannę

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

PROMOCJA

PROMOCJA
Do góry