Home Baza wiedzy Modne kolory ścian 2024 – najnowsze trendy

Modne kolory ścian 2024 – najnowsze trendy


opublikowane 01 lut 2024

3 minuty

Nie wiesz, jaka kolorystyka będzie dominować w aranżacji wnętrz w 2024 roku? Jesteś w dobrym miejscu! Sprawdziliśmy, jakie barwy na kolor roku 2024 wybrali najważniejsi producenci farb na świecie, a także Instytut Pantone. W naszym podsumowaniu opisaliśmy wszystkie modne kolory ścian 2024. Sprawdź, w którym kierunku podąży branża wnętrzarska w tym roku.

Modne kolory ścian w 2024 roku – Peach Fuzz od Pantone

Modne kolory scian 2024- peach fuzz


Po mocnych barwach z poprzednich lat, a więc Viva Magenta w 2023 czy Veri Peri w 2022 roku, Instytut Pantone postawił w końcu na kolor delikatny, a konkretnie odcień Peach Fuzz o numerze 13-1023. Nie bez powodu nastąpił powrót do łagodności. Jak czytamy w materiałach tej instytucji prognozująca trendy kolorystyczne, Peach Fuzz to subtelny, zmysłowy i aksamitny odcień brzoskwiniowego różu „o wszechogarniającym duchu, który ma wzbogacać umysł, ciało i serce”, a także wzbudzać takie emocje jak troska czy czułość. Ten modny kolor ścian 2024 ma angażować wszystkie zmysły – smak, wzrok, dotyk i zapach – zapewniając jednocześnie delikatne i spokojne wrażenia wizualne. Specjaliści Pantone Institute podpowiadają, aby łączyć ten delikatny kolor z ciepłymi, ziemistymi odcieniami . Dostępne są dwie palety barw uzupełniających, a wśród nich ważne miejsce zajmują barwy takie jak np. musztardowy żółty, oliwkowy zielony, szarawy błękit czy orzechowy brąz.

Zobacz też:

Kolor roku 2024 Pantone – Peach Fuzz


Jakie kolory ścian są modne w 2024 roku? Glamour Pink od Duluxa

Róż, ale w nieco innym wydaniu, został uznany za modny kolor ścian 2024 roku również przez markę Dulux należącą do Akzo Nobel. Ich kolorem roku 2024 został ogłoszony łagodny i subtelny odcień Glamour Pink inspirowany subtelnym urokiem wieczornych chmur. Ma on nie tylko sprawić, że otaczając się nim, spojrzymy na życie bardziej optymistycznie. Specjaliści Dulux przekonują, że dzięki temu modnemu kolorowi ścian w 2024 roku dom stanie się naszą przestrzenią do swobody i bycia sobą, a także zwolnienia tempa w pędzie codzienności. Dla łatwiejszego aranżowania tej barwy w domowych wnętrzach Dulux przygotował trzy palety uzupełniające do tego łagodnego i pozytywnego modnego koloru ścian. W 2024 roku możesz więc sięgnąć po Glamour Pink zestawiony z paletami – przytulną, harmonijną i beztroską. Co ważne, ten modny kolor ścian 2024 przybiera inny odcień zależnie od aktualnego oświetlenia!


Skipping Stones od Dunn-Edwards, czyli modne kolory ścian 2024

Jakie modne kolory ścian 2024 wybrała marka Dunn-Edwards? Ich kolorem roku 2044 został spokojny i stalowy błękit z nutami zieleni oraz szarości o nazwie Skipping Stones (DET567). Nawiązuje on do kojącego odcienia inspirowanego naturą, a konkretnie kamieniami rzucanymi na wodę. Według specjalistów marki ten medytacyjny i energetyzujący jak morze odcień pozwala uchwycić uczucie marzycielskiej nostalgii połączonej z przyszłością pełną nieograniczonych możliwości. Podobnie jak w przypadku Instytutu Pantone czy Duluxa, ten modny kolor ścian w 2024 roku ma pielęgnować łagodniejsze podejście do życia i samym siebie, ale też łączyć magię natury z radością technologii. Z jakimi innymi modnymi kolorami ścian w 2024 roku łączyć Skipping Stones? Marka proponuje paletę dwunastu barw, w których ten stalowy błękit można zestawiać z łagodnym, rozbielonym różem, energetyczną limonką czy ciepłą szarością i piaskowym brązem.


Jakie modne kolory ścian 2024 wybrał Benjamin Moore? Blue Nova 825 !

Benjamin Moore, producent wysokiej jakości farb m.in. do wnętrz, w 2024 roku stawia na niebieski z ciepłymi, fioletowymi odcieniami, czyli kolor Blue Nova 825. Jak wskazują specjaliści marki, barwa ta jest trudna do uchwycenia i zdefiniowania. Jest intrygującym swoją głębią dwoistym półtonem pomiędzy niebieskim a fioletowym. Przyciąga uwagę swoim klasycznym, eleganckim wyglądem, dodając wnętrzu luksusowego charakteru. Z jakimi modnymi kolorami ścian w 2024 roku łączyć tę barwę roku od Benjamin Moore? Przede wszystkimi z nadal popularnymi ciepłymi barwami neutralnymi, np. ciepłą bielą, rozbielonym różem, różnymi odcieniami energetycznej terakoty czy jasnym brązem. Wolisz chłodniejszą paletę? Modne kolory ścian 2024, które będą pasować do Blue Nova, to np. ciemna, ale ciepła szarość, błękit polarnego nieba czy szarość z dodatkiem fioletu.


Tikkurilla i jej modne kolory ścian 2024 – Nude in Nizza

Na ciepłe, miękkie i dobrze kojarzące się tony brzoskwiniowego stawia w tym roku także marka Tikkurilla. Jej kolor roku 2024 z kolekcji Tikkurila Color Now 2024 opracowanej we współpracy z projektantką Marie Olsson Nylander, to Nude in Nizza. Ten emanujący ciepłem beż z brzoskwiniową tonacją idealnie pasuje do pozostałych modnych kolorów ścian 2024, a więc nasyconych kolorów ziemi takich jak: intensywny burgund, odcienie beżu i różu, czerń oraz mgliste błękity czy miętowa zieleń. Mają one wprowadzać do wnętrz atmosferę zabawy, wolności i życzliwości.

Chcesz zobaczyć, jak wykorzystać modne kolory ścian w 2024 roku? Śledź nasze media społecznościowe i zaglądaj na blog.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów