Okna

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okien?

Wymiana okien na nowe, szczególnie jeśli przez stare traciliśmy ogromną ilość ciepła, to świetny pomysł. Warto jednak poznać kilka podstawowych zasad, którymi powinniśmy się kierować przy zakupie nowych okien.

Wielkość i kształt

Czasem dopasowanie wymiaru okien może przynieść sporo problemów. Wtedy musimy wybrać bardziej opłacalne rozwiązanie – tj. zamówić okna na wymiar lub zmienić otwory okien, by dopasować do nich okna o standardowych wymiarach, które prawdopodobnie okażą się tańsze.

Dodatkowe funkcje okna

Warto pomyśleć o wyborze okien/szyb z dodatkowymi funkcjami. Szyby dźwiękoszczelne przydadzą się w ruchliwej okolicy, a antywłamaniowe na luksusowym lub po prostu – mało bezpiecznym osiedlu.

Gwarancja

To bardzo ważna kwestia, której nie można pominąć. Odpowiednie dokumenty (wraz z pieczątką, podpisem i datą sprzedaży) otrzymujemy podczas zakupu. Znajdziemy w nich informacje dotyczące okresu obowiązywania gwarancji, obowiązków producenta czy ewentualnych powodów złożenia reklamacji. Powinniśmy otrzymać również deklarację CE, która potwierdzi, iż zakupione przez nas okna spełniają unijne normy.

Nie bój się pytać. W salonach Oknoplastu rozwiejesz wszelkie wątpliwości pojawiające się przy okazji zakupu okien. Wybierz salon -> https://oknoplast.com.pl/znajdz-salon/.

Poznaj modele okien OKNOPLAST >> lub znajdź najbliższy salon OKNOPLAST >>

Okno Prismatic

Okno Prismatic

Poznaj nasze okna

Do góry