Okna

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okien?

Wymiana okien na nowe, szczególnie jeśli przez stare traciliśmy ogromną ilość ciepła, to świetny pomysł. Warto jednak poznać kilka podstawowych zasad, którymi powinniśmy się kierować przy zakupie nowych okien.

Wielkość i kształt

Czasem dopasowanie wymiaru okien może przynieść sporo problemów. Wtedy musimy wybrać bardziej opłacalne rozwiązanie – tj. zamówić okna na wymiar lub zmienić otwory okien, by dopasować do nich okna o standardowych wymiarach, które prawdopodobnie okażą się tańsze.

Dodatkowe funkcje okna

Warto pomyśleć o wyborze okien/szyb z dodatkowymi funkcjami. Szyby dźwiękoszczelne przydadzą się w ruchliwej okolicy, a antywłamaniowe na luksusowym lub po prostu – mało bezpiecznym osiedlu.

Gwarancja

To bardzo ważna kwestia, której nie można pominąć. Odpowiednie dokumenty (wraz z pieczątką, podpisem i datą sprzedaży) otrzymujemy podczas zakupu. Znajdziemy w nich informacje dotyczące okresu obowiązywania gwarancji, obowiązków producenta czy ewentualnych powodów złożenia reklamacji. Powinniśmy otrzymać również deklarację CE, która potwierdzi, iż zakupione przez nas okna spełniają unijne normy.

Nie bój się pytać. W salonach Oknoplastu rozwiejesz wszelkie wątpliwości pojawiające się przy okazji zakupu okien. Wybierz salon -> https://oknoplast.com.pl/znajdz-salon/.
Poznaj nasze okna

Skomentuj

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry