Home Baza wiedzy Proces zakupu okien Okienne dodatki – stwórz okno dla siebie!

artykuł 2 z 9 poradnika "Proces zakupu okien"

Okienne dodatki – stwórz okno dla siebie!


opublikowane 06 kwi 2023

4 minuty

Budowa czy remont domu to trudny projekt. Musimy liczyć się z tym, że przyjdzie nam podjąć wiele decyzji. Pojawi się przed nami pewnie też sporo trudności. Ale możemy się na nie w dużej mierze przygotować, zdobywając informację czy korzystając z wiedzy specjalistów w swoich dziedzinach. Przecież nie musisz wiedzieć wszystkiego od razu!   

Jeśli stajesz przed wyborem okiem po raz pierwszy i ciekawi Cię, jak sprawić, by były one piękne i dokładnie takie, jak chcesz, jesteś w dobrym miejscu. Przedstawimy tu kilka ciekawych dodatków i akcesoriów, które wpływają na wygląd stolarki okiennej. 

Postaw na kolor!

Pewnie większość z nas wie, że kolor swojego okna możemy wybierać z wielu dostępnych odcieni. W ofercie OKNOPLAST znajdziesz okleiny drewnopodobne, matowe czy nawet metaliczne. Możesz też postawić na profile bez struktury drewna i wybrać odcień z palety RAL. 

Z biegiem czasu zmieniają się trendy i nasze upodobania. Nie tak dawno temu w Polsce produkowano głównie okna białe. Dlaczego? Były stosunkowo niedrogie, proste w produkcji (nie wymagały okleinowania) i przede wszystkim pasowały do większości domów i mieszkań. Dzięki rozwojowi technologii, z biegiem czasu zaczęły je wypierać modele okleinowane w ciepłych odcieniach drewna, takich jak niezwykle popularne do dziś złoty dąb czy Winchester. Obecnie największą popularnością cieszą się okna w stonowanych barwach, takich jak czerń, antracyt czy szarość. Wśród okien PVC drewnopodobnych coraz chętniej wybierane są natomiast kolory chłodne, np. Sheffield Oak.

Zdarza się też, że ciemne ramy okienne idealnie pasują do elewacji naszego domu, ale do wnętrza już niekoniecznie. Jeżeli wolisz od środka bardziej neutralny kolor, możesz zdecydować się na najczęściej wybierane przez klientów OKNOPLAST połączenia okien dwukolorowych takich jak biel oraz ciemnoszary, antracyt quartz, Anthrazitgrau Seidenglatt na zewnątrz. Taki wybór pozwala na podkreślenie nietuzinkowego, odważnego charakteru elewacji przy jednoczesnej dowolności w urządzaniu wnętrza, ponieważ do bieli pasuje niemal każdy kolor i styl wnętrzarski.

Uszczelki w 3 kolorach

Gdy mam już wybrany kolor profili, możemy przejść do innych detali, które potrafią wyjątkowo zmienić estetykę naszych okien. Jednym z nich są uszczelki. Wykonane są z miękkiego plastyfikowanego polichlorku winylu, czyli PVC-P. Produkowane metodą wytłaczania, uzyskują kształt idealnie dopasowany do powierzchni. Uszczelki te odznaczają się także wysoką odpornością na starzenie się, rozciąganie, ściskanie i działanie czynników atmosferycznych oraz środków czyszczących. Standardowo producenci okien oferują uszczelki w jednej barwie do każdego koloru okien. W OKNOPLAST dostępne są trzy ich kolory – szara, czarna i karmelowa (brązowa), wybierane podczas produkcji tak, aby najlepiej pasowały do wyglądu okna. O możliwości doboru uszczelek w konkretnym modelu i kolorze zapytaj w najbliższym salonie OKNOPLAST. 

Ukryte zawiasy

Ukryte zawiasy zwane też niewidocznymi, to rozwiązanie które zdecydowanie podnosi walory estetyczne okna. Okucia i osłonki całkowicie ukryte są pod przylgą skrzydła, dzięki czemu nie widać ich na oknie. Schowane między ramą, a skrzydłem nie odwracają uwagi od linii profilu, co ma szczególne znaczenie, gdy zależy nam na nowoczesnym, minimalistycznym designie. Oprócz zalet estetycznych, nowoczesne okucia okienne mają szereg zalet praktycznych. Poprawiają szczelność okna, ułatwiają utrzymanie go w czystości, oraz pozwalają na łatwiejszy montaż żaluzji wewnętrznych czy rolet. Dodatkowo nie zgniatają uszczelek, dzięki czemu dłużej spełniają one swoją funkcję. Niewidoczne zawiasy można dobrać do każdego systemu okiennego OKNOPLAST.

Idealnie cienkie naroża

Ważnym elementem w wachlarzu rozwiązań OKNOPLAST wpływającym na estetykę okien jest technologia cienkiego zgrzewu InviLine. Czym jest zgrzew w stolarce okiennej? 

W trakcie produkcji okien z PVC, odpowiednio docięte profile są ze sobą zgrzewane w narożach. Często to miejsce odróżnia się od reszty nieestetycznym, szerokim paskiem na linii łączenia. W OKNOPLAST jest inaczej. W naszych oknach, oprócz tradycyjnego zgrzewu na rower, dostępny jest cienki zgrzew na nitkę oraz praktycznie niewidoczny zgrzew wykonany w technologii Invilie. Dzięki wprowadzeniu tego ostatniego typu, mamy możliwość wykonania w oknach płaskiego, niemal niewidocznego łączenia profilii, które odznacza się jednocześnie bardzo dużą wytrzymałością na obciążenia. Cienkie zgrzewy InviLine dostępne są prawie we wszystkich modelach okien OKNOPLAST.

Designerskie klamki 

Wierzymy, że to właśnie w szczegółach tkwi wyjątkowość naszych produktów. Podążając za tą myślą tworzymy dodatki, które odpowiadają na obecne trendy i upodobania naszych klientów. Taka jest właśnie historia powstawania naszych klamek, m.in. nowoczesnej i minimalistycznej klamki dESIGN+. Klamka ta została stworzona dla OKNOPLAST przez projektantów z renomowanego studia KISKA. Łączy w sobie najwyższą jakość materiałów z elegancką formą. Klamki dESIGN+ dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego z łatwością można dopasować je do każdego typu okien.

Pamiętaj, że każde okno, które powstaje w fabrykach OKNOPLAST tworzone jest na indywidualne zamówienie. Możesz wybierać w szeregu rozwiązań i stworzyć produkt łączący idealne dla Twoich potrzeb i oczekiwań parametry, ale też dopasowane do Ciebie pod względem wyglądu i dodatków. O wszystkie możliwości zapytaj w naszym salonie lub sprawdź kolejny artykuł w tym poradniku.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów