Home Baza wiedzy Design i komfort – nowoczesny dom w okolicach Bochni

Design i komfort – nowoczesny dom w okolicach Bochni


Nowoczesny dom z oknami Oknoplast

Minimalistyczna architektura na dobre rozgościła się nie tylko w polskich miastach, ale też na wsiach. Jednym z takich nowoczesnych i oryginalnych domów jest inwestycja z okolic Bochni. Wyróżnia się bryłą tzw. nowoczesnej stodoły, funkcjonalnym układem wnętrz i doskonałym doborem oraz wykorzystaniem kolorów. Uwagę przykuwają w nim także wielkoformatowe okna, drzwi tarasowe i drzwi garażowe z oferty OKNOPLAST.

Dwuspadowy dach na pierwszy rzut oka może sugerować tradycyjne budownictwo. To jednak tylko wrażenie. W tym projekcie – nawiązującym do modnego trendu tzw. nowoczesnych stodół – nowatorskie jest niemal wszystko. Począwszy od wyglądu zewnętrznego budynku, przez wykorzystanie wielkoformatowych przeszkleń bez podziałów, aż po nietypowy dla klasycznych domów układ wnętrz.

Nowoczesna stodola podświetlony dom
Nowoczesny dom z produktami OKNOPLAST i Aluhaus (Grupa OKNOPLAST)


Część dzienna i nocna dla wygody domowników

Dom, zgodnie z najnowszymi trendami, wybudowany został na planie litery T. Dzięki temu dzieli przestrzeń na części dzienną i nocną. W pierwszej z nich znajdują się przestronny, wysoki na dwie kondygnacje i niezwykle jasny salon. Połączony jest on z elegancką, utrzymaną w ciemnych tonach kuchnią z długą, krytą kamiennym blatem wyspą kuchenną.

Jadalia z wyjsciem na taras
W przestronnym salonie znajduje się część jadalniana. Przez tarasowe drzwi HST można wyjść bezpośrednio do dużego ogrodu.


Elegancka kuchnia w czerni
Elegancka czarna kuchnia z oknem Winergetic OKNOPLAST w kolorze jet black


Z pomieszczeń tych można skierować się bezpośrednio m.in. do wbudowanego w bryłę budynku dużego garażu. Na część nieudostępnianą gościom składają się natomiast utrzymana w ciemnych barwach sypialnia w stylu modern classic czy glamour. Pomieszczenie to oferuje maksymalny poziom funkcjonalności i wygody dzięki połączeniu z garderobą oraz prywatną łazienką. O intymność pomagają także zadbać żaluzje fasadowe w oknach. Do tych wnętrz prowadzi widny, na jednej ze ścian w całości przeszklony korytarz. Na uwagę w obu częściach zasługuje przemyślane doświetlenie wnętrz promieniami słońca. W salonie jest jasno, co podkreślają białe ściany. W przytulnej sypialni panuje za to przyjemny półmrok sprzyjający relaksowi.

Przytulna sypialnia z żaluzjami fasadowymi
Przytulna sypialnia utrzymana jest w stonowanych barwach. O prywatność zadbają zasłony i żaluzje fasadowe OKNOPLAST zamontowane na oknach Winergetic w kolorze Jet Black.


Elegancka łazienka glamour-1

Do sypialnia przylega bezpośrednio elegancka łazienka z oknem Winergetic i żaluzjami fasadowymi Nodio.

Ciemny tył, jasny przód – niezmiennie czarne okna

Patrząc na dom od strony ulicy, widać nietuzinkową bryłę oraz odważną, ciemną elewację. Czerń tynku nie łączy się tu z drewnem naturalnym, jak miało to miejsce w większości nowoczesnych domów budowanych w ostatniej dekadzie. Wspaniały duet dla czarnych ścian stanowią za to rdzawe płyty elewacyjne w dużych formatach. Taka okładzina nie tylko dodaje wyjątkowości budynkowi, ale też łagodzi nieco surowość wynikającą z jego minimalistycznej bryły. Wygląda ona oryginalnie i w ciągu dnia, gdy oświetlają ją promienie i słońca, i nocą dzięki liniowemu oświetleniu LED poprowadzonego wzdłuż krawędzi ścian i dachu.

Wspaniały duet dla czarnych ścian stanowią rdzawe płyty elewacyjne w dużych formatach.
Wspaniały duet dla czarnych ścian stanowią rdzawe płyty elewacyjne w dużych formatach i brama garażowa Dekedo w kolorze satin black.


Spoglądając na budynek od strony ogrodu, np. znad brzegu przydomowego basenu, odnosi się zgoła inne wrażenie. Dom ma tam bowiem białe ściany! Architekci budynku wspaniale wykorzystali czerń i biel dla wyznaczenia stref dostępnych dla wszystkich – z przodu – i domowników wraz z ich gośćmi – z tyłu. Elementem spójnym dla białych i ciemnych ścian jest czarna stolarka okienna i drzwiowa. W tej realizacji wykorzystano m.in. okna Winergetic Standard od OKNOPLAST w kolorze Jet Black. Inwestorom zależało na skutecznej ochronie przed stratami ciepła. Model Winergetic Standard okazał się strzałem w dziesiątkę ze współczynnikiem przenikania ciepła Uw na poziomie 0,76 W/(m2K).


W słońcu czy cieniu – patio dostępne z salonu

Ten dom stworzony został do komfortowego mieszkania. Zapewniać mają go nie tylko przestronne i dobrze doświetlone wnętrza, układ rozdzielający część dzienną od nocnej czy przydomowy basen. Projektanci pomyśleli o wszystkim – również stworzeniu wygodnej przestrzeni do wypoczynku na zewnętrz. Mieszkańcy tego wyjątkowego domu do wyboru mają zarówno częściowo zadaszone patio, jak i taras pod gołym niebem bezpośrednio przy brzegu basenu. Zależnie od pogody czy upodobań mogą więc korzystać z ogrodowego życia tak, jak chcą.

Taras z przydomowym basenem
Drzwi tarasowe HST Aluhaus Slide prowadzą na patio


Nowoczesny dom z basenem


Z części dziennej domu na umieszczone centralnie między salonem a sypialnią patio prowadzą szerokie, wielkoformatowe drzwi przesuwne. To model HST Aluhaus SLIDE mono w kolorze czarnym dostępny w ofercie Grupy OKNOPLAST. System ten, dzięki przekładce termicznej z dodatkiem włókna szklanego, odznacza się podwyższoną izolacyjnością termiczną z Uw od 0,84 W/(m²K) . Specjalne profile pozwalają na uzyskanie ekskluzywnych drzwi o dużych rozmiarach oraz niskiego, bezpiecznego progu.

Niski próg w drzwiach tarasowych HST OKNOPLAST
Komfort i bezpieczeństwo domowników zapewnia niski próg w drzwiach tarasowych HST.


Jedna brama do garażu na dwa auta

Na komfortowe warunki i najlepszy design w tym domu liczyć mogą nie tylko ludzie, ale też… pojazdy. Wbudowany w bryłę budynku garaż zwraca uwagę gabarytami. To pomieszczenie, które z łatwością zmieści dwa sporej wielkości samochody osobowe. Architekci, chcąc zachować minimalistycznym charakter elewacji, nie chcieli wykorzystywać dwóch pojedynczych, mniejszych bram garażowych.

Rozwiązaniem optymalnym okazała się dostępna w naszej ofercie brama segmentowa Dekedo w kolorze satin black. W tej realizacji ma ona wymiary aż 5 x 2,25 m! System ten został zaprojektowany z myślą o nowoczesnych, dużych, wolnostojących nieruchomościach. Dzięki panelom o grubym rdzeniu (45 mm) z twardej pianki poliuretanowej dobrze chronią one zarówno przed chłodem, ucieczką ciepła, jak i hałasem z zewnątrz. Drzwi odznaczają się też wysokim stopnie odporności na odkształcenia i wyjątkowymi detalami. Zobaczcie sami, jak pięknie się prezentuje!

Brama garażowa Dekedo Oknoplast-1
Brama garażowa Dekedo OKNOPLAST w kolorze satin black.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów

  Zapisz się do newslettera

  Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i wydarzeniach OKNOPLAST.